Skocz do zawartości
IGNOROWANY

b6a4 po nagrzaniu słychać jakąś pompe i pełno dymu


MateuszO91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem mam w samochodzie od kilku dni, raz po odpaleniu wystawieniem go żeby się nagrzał po dłuższym czasie (dalej na postoju) zobaczyłem jak z pod nadkola leci kupa jasnego dymu i głośno było słychać jak by jakaś pompka na pusto chodziła. po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka, coś dalej pracowało i dym leciał po chwili (10/15sec) dym przestał lecieć a pompka* przestawała chodzić. Odczekałem jakiś czas odpałem wszystko było normalnie i po minucie działo się to ponownie. Ostatnio spróbowałem i rozgrzałem go, nic się nie wydarzyło wiec zrobiłem przejażdżkę ok 40km i nic. (dodam że samochód jest używany raz w tygodniu) Lecz wczoraj podjechałem do sklepu, ruszyłem zatrzymałem się na zakręcie i powtórka kupa dymu i słychać tą pompe. Zrobiłem nagranie dźwięku ale dymu już nie było, na dole przy nadkolu plastik był wyraźnie cieplejszy. Odczekałem 2 minut i pojechałem do domu bez zatrzymywania się jakieś 3kmetry (nic się nie wydarzyło). gdybym stał na odpalonym silniku i nie jechał to powtórzyło by się to.

PS>Posta chciałem dodać w układ chłodzenia ale nie wiem czy tam powinienem.

 

Edytowane przez MateuszO91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę dziwne ale wydaje mi się że to cały czas wyje pompa spryskiwaczy, wnioskuję to po tym w którym miejscu jest ciepło i masz rękę.

Nic innego prócz zbiornika na płyn i pompy lub pomp ( zależne od tego czy masz ksenon ) w tym miejscu niema.

możesz go odłączyć ale sądzę że gdzieś musisz mieć zwarcie że sam z siebie się załącza i pracuje.

ps. po odgłosie i twoim opisie jest już na wykończeniu...

 

EDIT Sprawdź czy spryskiwacze szyby/lamp działają normalnie 

 

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskało mi na lewy xenon, wyjąłem bezpiecznik. Oddam w Polsce do mechanika i potwierdzę tutaj co to było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasami webasto na pokładzie? Objawy, które opisałeś pasują do działania niesprawnego ogrzewania postojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam webasto i rurka od niego jest blisko nadkola, ale to wystarczyło by na chwile przychamować żeby zaczeło chodzić?

Edytowane przez MateuszO91
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterownik jest niesprawny to mogą się dziać różne cuda, spróbuj wyciągnąć bezpiecznik od webasto i zobaczy czy problem się powtarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka i w końcu wiesz co to jest ? Lub po wyjeciu ktorego bezpiecznika dym i buczenie zaprzestalo ? Pytam z ciekawosci pozdrawiam matis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to webcasto!!!! Działa to w ten sposób ze w zimie dogrzewa ono silnik jak ten jest uruchomiony. I robiąc bardzo krótki odcinek drogi, po zgaszeniu auta , jeszcze go słychać jak pracuje(dogrzewa) a w zbiorniku działa pompka która impulsowo pompuje paliwo do webasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebralem dzis od mechanika, mowi ze byly jakies błędy i usuną, narazie jest ok.  Ale doszlo ostatnimi dniami cos jeszcze. Wskazówka od temperatury ciagle albo raz na jakis czas warjuje. Dorzuce filmik. 

 

Edytowane przez MateuszO91
Plus film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, oddam do mechanika na dniach. W wiekszym warsztacie byl gdzie sporo mechanikow pracuje i tego nie zrobili nawet nie powiedzieli czego to wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...