Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż emuatora CD Yatour+moduł Bluetooth i brak kostki


luke600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ze względu na brak wiązki od zmieniarki CD, wymontowałem ją i w jej miejsce wrzuciłem emulator Yatour USB/SD card/AUX sprzężony z modułem Bluetooth również Yatour (właściwie 2 oddzielne połączone w 1) . Problem polega na tym, że okazało się, że fabryczne okablowanie od radia zostało zmienione - podłączono oryginalny kabel AUDI z wyjściem na iPoda, którego już wymontowałem. Zestaw Yatoura już na pokładzie, ale nie gra, gdyż brakuje jednej kostki do podłączenia pomiędzy emulatorem a radiem (radio Audi Navigation Plus).

Poniżej foty, niebieska kostka pasuje idealnie w zaznaczone miejsce, pozostaje podłączyć czarną kostkę do wiązki oklejonej niebieską taśmą.  Ma ktoś może oryginalną kostkę z chociaż kawałkiem kabla z każdego koloru, aby można to połączyć? Będę również wdzięczny za rozpiskę kabli idących do kostki, który od czego?

 

Pozdrawiam,

 

 

20181128_112154.jpg

20181128_112222.jpg

20181128_112327.jpg

20181128_112047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu w miejscu zaznaczonym na niebiesko co masz wpięte, zrób zdjęcie. Właśnie tam trzeba wpiąć tą niebieską kostkę z emulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cysiek18 napisał:

W radiu w miejscu zaznaczonym na niebiesko co masz wpięte, zrób zdjęcie. Właśnie tam trzeba wpiąć tą niebieską kostkę z emulatora

Właśnie tam jest wpięta ta kostka niebieska (w miejscu zakreślonym na niebiesko). Od Yatoura idzie jeszcze czarna, której nie mam gdzie wpiąć i potrzebuje oryginalnej kostki do połączenia.

Edytowane przez luke600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, luke600 napisał:

Właśnie tam jest wpięta ta kostka niebieska (w miejscu zakreślonym na niebiesko). Od Yatoura idzie jeszcze czarna, której nie mam gdzie wpiąć i potrzebuje oryginalnej kostki do połączenia.

TA niebieska to jest główna kostka od zmieniarki i wpinasz ja w miejsce w radiu zaznaczone na niebiesku. Do tego czarny przewód z oczkiem do masy radia i ma działać. Ta czarna wychodząca z yatour jest do podłączenia innego urządzenia, nic tam na razie nie wpinaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cysiek18 napisał:

TA niebieska to jest główna kostka od zmieniarki i wpinasz ja w miejsce w radiu zaznaczone na niebiesku. Do tego czarny przewód z oczkiem do masy radia i ma działać. Ta czarna wychodząca z yatour jest do podłączenia innego urządzenia, nic tam na razie nie wpinaj. 

Ok, spróbuje tak jak piszesz, ale żeby zestaw bluetooth działał to nie trzeba podłączyć jeszcze tej czarnej z całą wiązką?

Edytowane przez luke600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luke600 napisał:

Ok, spróbuje tak jak piszesz, ale żeby zestaw bluetooth działał to nie trzeba podłączyć jeszcze tej czarnej z całą wiązką?

Spójrz na poniższe zdjęcie. W to czarne złącze z yatour wpinasz np gdy masz ori zmieniarkę, takie rozgałęzienie. Obstawiam że masy nie podpiąłeś do radia i dlatego nie działa :)

 

 

201210291621528025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na czerwono zaznaczyłem gdzie leży problem - mam audio Bose i środkowa wtyczka jest "wspólna", tj. zintegrowana ze wzmacniaczem i od niej idzie źródło dźwięku. Po podłączeniu niebieskiej wtyczki nie mam miejsca gdzie wpiąć tą szeroką kostkę i właśnie będzie pewnie potrzebna dodatkowa, którą będzie trzeba się wpiąć w wiązkę kabli (na zdjęciu z niebieską taśmą) łącząc je z tą małą czarną kostką-inaczej dźwięku brak. No chyba, że miał ktoś podobny problem i inaczej to rozwiązał? Dajcie znać, foty poniżej.

 

 

20181128_112222.jpg

20181128_155526.jpg

20181128_155549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wgl czy działa Ci sam emulator - bo ja kupiłem do swojego BNS 5.0 i się okazało że nie działa, po czym zadzwoniłem do faceta i on mnie poinformował że one nie działają z MMI o czym na aukcjach nie piszą... =/

Edytowane przez iDybeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu pendrive'a system wykrywa nośnik i utwory odpalają się (losowo, dlatego, że wyczytałem, że aby działało w pełni należy stworzyć max 6 folderów od CD01 do CD06 i w każdym maksymalna ilość utworów to 99, np. folder CD01, tytuł utworu w formacie np. "CD01xxxxxxxxx..." itd.-ale to tak na maginesie). Tak czy inaczej moduł działa z radiem, ale nie ma głosu. Ktoś podpowie jak to ogarnąć?

20181129_134651.jpg

Edytowane przez luke600
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś na sprzedaż oryginalną kostkę z kabelkami wraz z rozpiską który kabel do czego? (do tej wiązki z niebieską taśmą)

Ewentualnie jakaś inna opcja z podłączeniem tego wchodzi w grę?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić taką przejściówkę i już miejsce na wtyczkę od zmieniarki w radiu jest

14507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Ta przejściówka to jakiś konkretny model, np. Iso coś tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...