Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PRoblem z zegarami


essu335

Rekomendowane odpowiedzi

Skierowano mnie do Was z moim problemem. Mianowicie nie mam juz pojęcia co jest przyczyną , nie działa wskazówka poziomu paliwa. Najpierw wskazówka jak i komputer wskazywało odwrotnie ( pełny to pusty i na odwrót) , kazano wyjąć bezpiecznik i wtedy padło całkiem. Wskazówka opadła na zero i nie działa. Wymieniłem bezpiecznik na nowy i nic nie pomogło. Czy pozostała tylko opcja że to pływak i trzeba ściągać bak? Dodam , że zaczęła wariować również wskazówka od temperatury auta. Wchodzi na 90 stopni i po czasie opada i za jakiś czas znowu wraca. Już nie mam pojęcia co może być nie tak.  POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto by zrobić test zegarów kompem. To że wskazówka od temperatury Ci tak skacze może być czujnik temperatury cieczy G62. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luki19862121 napisał:

Na początek warto by zrobić test zegarów kompem. To że wskazówka od temperatury Ci tak skacze może być czujnik temperatury cieczy G62. 

Mechanik podłączył pod komputer i nic nie wyskoczyło. Gdzie to trzeba jechać ? Jakis specjalny program mechanik musi mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pływak wyjąć wcale nie trzeba ściągać baku... 

Te odwrotne wskazania poziomu to masz od zawsze czy wcześniej było normalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy kupiłem auto to już tak było. Myslałem że to jakaś pierdoła . I nie mam pojęcia co robić już :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mógł ktoś już zmieniać pływak i być może jest złożony zły. Później sprawdzę jakie powinny być rezystancje przy pełnym i pustym baku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pompę paliwa wymieniłem i to nic nie dało :) Teraz wskazówka już leży i cały czas świeci się rezerwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle będzie jakiś odczyt z pływaka na wtyczce.

Poniżej wartości dla pełnego i pustego baku.

DSC_4662.JPG

DSC_4661.JPG

Jak widać w czerwcu 2001 była zmiana i rezystancja pływaka ma odwrotne wskazania

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...