Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia FJV


Olllsia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu poszukuje skrzyni manualnej FJV do Audi A4 b6 3.0 quattro i niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć. 

Może wiecie który model odpowiada temu bez większych jakiś przeróbek? 

Albo może ktoś z czytających posiada taka na sprzedaż? Zależy mi bardzo na czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj u osób rozbierających auta (angliki) na części , najszybciej znajdziesz u nich bo w internecie rzadko kiedy się pojawiają. Na olx znalazłem taką, prawdopodobnie będzie pasować, ale  3.0  było chyba kilka wariantów mocy o ile pamiętam i może różnić się przełożeniem

 

https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b6-00-05r-3-0-asn-skrzynia-flc-quattro-CID5-IDxfJxI.html#a0aa60db83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia FJV jest 5 biegowa i nie ma zamiennej skrzyni dla niej, potem były tylko 6biegowe w 3.0 

Możesz zrobić przekładkę na 6b ale to większe koszty albo założyć skrzynie 5b od 1.8t ale w nich są krótsze przełożenia więc raczej nie warto bo zmniejszą się prędkości.

Ewentualnie zostaje opcja przypasować skrzynie z passka b5 4motion 2.8... Np skrzynia GGK lub EFC tylko trzeba porównać przelizenia, całkowita długość, rodzaj flansz przy skrzyni i czy miejsca montażu na obudowie są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...