Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny efekt po wymiane żarników na nowe


jacek666b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 9 lat jak mam auto nigdy nie wymienialem zarnikow.

kupilem na amazon Osram Cool Blue Intense i dzisiaj zamontowalem.

druciki do dolu tak, jak były.

Efekt jest jak dla mnie dziwny, spojrzcie na foto. Po stronie kierowcy jest jakas dziw a poswiata soczewki i pole ktore nie jest oswietlone.

Co sądzicie?

IMG_20181128_171155.jpg

IMG_20181128_171145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, black_edition napisał:

Na zdjeciach za bardzo nie widac Moze masz źle ustawione światła. Jedz na diagnostyke to sprawdzi za free

Poziomy są ok, mialem przeglad miesiac temu a od wymiany żarników nic by sie nie rozregulowalo.

Chodzi mi o to V ktore widać na obydwu zdjeciach od strony kierowcy... Wymieniał ktoś zarniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób foty  będąc pod ścianą około 5m. Najlepiej z każdą lampą zapaloną pojedynczo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że to jakieś felerna seria, bo wymieniałem już w b5 żarniki D2S, teraz w b7 D1S i nigdy czegoś takiego nie miałem.
A dobrze masz je osadzone? Czy na pewno dobrze zamontowane, spróbuj je zamienić miejscami i zobacz czy będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciejhildek1982 napisał:

Może być, że to jakieś felerna seria, bo wymieniałem już w b5 żarniki D2S, teraz w b7 D1S i nigdy czegoś takiego nie miałem.
A dobrze masz je osadzone? Czy na pewno dobrze zamontowane, spróbuj je zamienić miejscami i zobacz czy będzie tak samo.

No wlasnie jutro spróbuję zamontowac lewy zarnik jeszcze raz. Podobno na zarniku i lampie jest jakies wycięcie a ja patrzylem tylko ns to jsk ma byc drucik. Poza tym montowalem zarnik wpiety do kabla i dopiero zaciskalem, moze to nie tak?! Jutro podzialam i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że żarnik to nie to samo co żarówka H7, ale kiedyś mój Tata u siebie zmieniał właśnie H7 i źle ją zamocował (stała krzywo względem odbłyśnika) i też świeciła pod innym kątem niż powinna.

Wypnij przewód, weź latarkę aby sobie tam dokładnie zobaczyć jak musi być zamontowane i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więc źródłem problemu okazał się źle zamontowany zarnik w lampie o 1cm obrotu.

 

W razie czego to drucik od zarnika musi byc skierowany w dół, a wycięcie w zarniku (ząbek) skierowany do góry.

Efekt po wsadzeniu nowych SUPER.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc i sugestie.

IMG_20181129_170901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...