Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a6 c5 2,4 AGA z LPG problem po odpaleniu


kubajvc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu zmagam się z pewną dolegliwością  Audi a6 c5 2.4 b/g AGA. Otóż gdy odpalam auto na zimnym silniku(odpala bez problemu) po ruszeniu i dodaniu gazu samochód jakby się dławi, czasami dziwny odgłos jakby jakieś delikatne strzały.  Trwa to max 30 sekund i potem już wszystko normalnie działa. Dodam, że oczywiście wszystko dzieje się na benzynie, gdyż silnik jest jeszcze zimny. Dodatkowo czasami wyczuwam dziwne wibracje w kabinie.  gasiliśmy silnik na benzynie i rano odpalaliśmy na benzynie dzieje się to samo.  Wymienione przewody wymienione świece rurki podciśnienia . Zauważyłem ze kąt wyprzedzenia zapłonu jest na ponad 15 st a norma jest do 14 z tego co pamiętam i to ze czujnik g42 pokazuje temperature 30 stopni gdy na dworze jest około zera a temperatura silnika to 90 stopni . Powiedzcie gdzie zacząć szukać problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zmień czujnik temperatury bo ewidentnie czas na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, k232 napisał:

Najpierw to zmień czujnik temperatury bo ewidentnie czas na niego.

Na FIS pokazuje prawidłowa temperaturę otoczenia . Rozumiem ze jest jeszcze jeden czujnik ? gdzie znajduje sie ten g42 ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie dwa czujniki po 2 piny, ja u Siebie mam jeden kwadratowy czujnik temperatury na 4 piny.

U Ciebie ten co daje sygnał na zegary jest sprawny ale zepsuty jest ten , który daje sygnał do ECU.

Nie mam pojęcia gdzie u Ciebie może być ten czujnik..

Poszukaj na google, powinieneś znaleźć.

Z tego co widzę, to Ty masz problem z czujnikiem zassysanego powietrza to ten czujnik powinien być gdzieś wkręcony w kolektor ssący, u mnie jest pod zbiornikiem płynu chłodzącego.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...