Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka hamulca ręcznego


Linka22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Dziś rano podczas jazdy po mieście zaczęła mi się świecić kontrolka hamulca ręcznego oraz słychać było dźwięk w postaci 3-krotnego piszczenia błędu. 

Sytuacja powtórzyła się 3 razy, wyłącznie w czasie hamowania.

Poziom płynu hamulcowego jest w porządku- nic nie ubyło.  

Klocki w porządku. Do wymiany na pewno tarcze hamulcowe, ale czy to one mogą być przyczyną tego błędu?

Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie wina tarcz. Spróbuj dolać jednak troszkę płynu i powinno się poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli świeci się kontrolka hamulca to gdzieś powinien być czujnik, sprawdź czy czujnik ewentualnie kostka tego hamulca nie robi zwarcia.

U mnie świeci się kontrolka hamulców, zbiorniczek z kostką robi zwarcie i się świeci a hamulce, płyn itp. wszystko jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k232 napisał:

Jeżeli świeci się kontrolka hamulca to gdzieś powinien być czujnik, sprawdź czy czujnik ewentualnie kostka tego hamulca nie robi zwarcia.

U mnie świeci się kontrolka hamulców, zbiorniczek z kostką robi zwarcie i się świeci a hamulce, płyn itp. wszystko jest na miejscu.

Co do zwarć, to w ostatnim czasie mam problem również ze światłami. 
Po włączeniu długich najpierw nie dzieje się nic. Łapią dopiero za drugim razem.

Jeśli chodzi o kierunki, to lewy działa, a po włączeniu prawego jest dyskoteka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój....Pewnie padła Ci manetka. Kontrolka od ręcznego zniknie jak dolejesz płynu-uwierz mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie świeci się cały czas. Zapala się przy hamowaniu, trochę popiszczy i gaśnie... do następnego hamowania. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej płynu a już się nie zaświeci.

Podczas hamowania poziom płynu w zbiorniczku się zmniejsza co powoduje zapalenie się lampki. W tych naszych zbiorniczkach ciężko dostrzec stan płynu a na pewno nie masz max

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...