Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura płynu chłodniczego


raśpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to audi a4 b5 2001 rok, silnika 1.9 tdi 115km ( ajm )

Mam taki problem, że nie pokazuje mi dokładnie  na liczniku temp. płynu chłodzącego.

Jade samochodem 15 km i potrafi skoczyc z 60 na 70 stopni, za chwile spadnie spowrotem do 60 i wskoczy na 80. potem potrafi spasc spowrotem do 60 i wskoczyc na 90, ogólnie wariuje.

Ściagnałem wtyczke z czujnika, zapsikałem środkiem do kontaktów i jutro sprawdze czy bedzie poprawa.

Dodam że w tym roku czujnik ten był wymieniany.

Przechodzać jednak do sedna moje pytanie brzmi,czy jeżeli dalej wskazania temperatury bedą wariować moge wracać samochodem do domu, pytam dlatego że na chwile obecną jestem w Niemczech, wyjazd mam pojutrze, a do domu mam prawie 900 kilometrów.

Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do vaga? lub Vcdsa? bo wtedy byś sprawdził czy temperatura w sterowniku pokrywa się z tą w liczniku.Czujnik masz zapewne 4 pinowy i odczytuje on dwie wartości temperatur.Jeżeli termostat sie otwiera i jest obieg cieczy to jak najbardziej można z tym jechać moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zegary jaeger to możesz mieć uwalony wskaźnik. Ostatnio sam to przerabiałem. Albo wstawiłeś jakiś tandetny zamiennik czujnika i już sfiksował. Sprawdź temp na vagu jak kolega wyżej doradził.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dla świętego spokoju podjechał do jakiegoś mechaniora i się podpiął. Nie wiem ile to kosztuje za zachodnią granicą ale pewnie w normie. U mnie przy awarii jaegera pomagało uderzanie ręką w górę zegarów (kokpit), tylko tak żeby nie uszkodzić sprawnych :). Opuść na maksa i odsuń do siebie kierownicę. Zdejmij ten plastik między zegarami a kolumną kierownicy i odchyl roletkę, odkręć dwie śrubki mocujące zegary i je trochę odchyl. Jeśli tył zegarów jest biały to masz jaegera i to może być powód zamieszania, jeśli jest czarny masz vdo więc szukasz przyczyny gdzie indziej (na 95%). To chyba jedyne co możesz zrobić za friko we własnym zakresie. No chyba, że w 2001r jaegery już nie były montowane, tego nie wiem. Ja mam auto z 10.99. Tak czy siak możesz sprawdzić bo nie wiesz co kombinował poprzedni właściciel.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...