Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check engine położenie wałów


Herro12

Rekomendowane odpowiedzi

Zawitam raz jeszcze z kolejnym błędem check engine. A mianowicie po wymianie rozrządu komplet oraz łańcuszek faz rozrządu z napinacze a także wszystkie płyny, oleje i filtry. Aucio chodziło na luzie aż się zagrało i było wszystko Oki, następnego dnia odpaliłem i wyskoczył błąd położenia wałka rozrządu / położenie wału korbowego. 

Prosze o pomoc bo już nie mam siły ile można wymieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wstępne czy sprawdzony był rozrząd z przodu chodzi mi o pasek czy nie przeskoczył to raz a dwa czy podczas wymiany owego łańcucha był napięty wariator/nastawnik??Bo jeśli nie był,a wszystko na to wskazuje to będziesz zwalał dekiel jeszcze raz i ustawiał tak jak ma być o ile ten nastawnik jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był napięty jak cholera, pp założeniu auto zostało przepchane aż zrobi jeden pełen obrót i znaki na rozrzadzie były ustawione a łańcuch napięty. Dzisiaj auto musiałem przestawić i po odpaleniu nie było żadnego komunikatu. Po południu wrzucę logi z vcdsa

PS. Tego się nawet nie dało napiąć ponieważ zębatka jest na bolcu. Dodam że nie mogłem odkręcić śruby od wariatora więc wyciągnąłem cały wał żeby założyć łańcuszek. ?

Edytowane przez Herro12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...