Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T BEX] Termostat czy czujnik temp płynu?


BartasBDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z temperaturą płynu chłodzącego. Temperatura dochodziła max do 70stopni na wskazówce i nie było wgl szans żeby poszła wyżej , czy to po mieście czy w trasie. Czasami nawet opadała parę milimetrów. 
Wczoraj inne naprawy i wymieniony termostat na MAHLE , wyjeżdżam i z nawiewów letnie powietrze po 2km wskazówka zaczęła się podnosić pomału. . Pod domem tzn po 4 km było ponad 70stopni już , więc myślałem że jest okej , tylko że z tym letnim powietrzem ale tłumaczyłem sobie że układ musi się odpowietrzyć. 
W nocy jeździłem troszkę i wskazówka nie wchodziła na 90stopni , tylko zbliża się pod 90 i po chwili spada ok 70stopni i tak non stop czasami dłużej przytrzyma 90 czasami krócej i cyk na 70.... 

Dzisiaj trasa około 25km w jedna stronę i po 2h do domu 25km, wróciło do stanu początkowego , tylko teraz nawet nie dochodzi do 70stopni a wskazóka parę milimetrów pod 70stopni wisi. 

Winny termostat? czy szukać czegoś innego ? Co sprawdzić mogę jeszcze? 

Edytowane przez BartasBDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku odpal auto i sprawdź czy ciepło idzie zaraz na chłodnicę i jak ciepło będzie na chłodnicy to termostat nie zamyka układu na silnik.Jak nie poczujesz ciepła na chłodnicy około 5 min przy pracy silnika to termostat jest ok.i trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro sprawdzę to co mówisz , chociaż mam przypuszczenia co do czujnika temp płynu chłodzącego.  Ile jest czujników temp płynu chłodzącego w BEXie? Gdzie się znajdują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa czujniki jeden na dole chłodnicy a drugi z tyłu silnika ale mogę się mylić

Edytowane przez aker
zły opis w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie tak czytałem ale jeszcze jest niby jeden przy termostacie. Chciałbym się dowiedzieć

Edytowane przez BartasBDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...