Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie kluczyka + immobiliser


ndjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie baterii w kluczyku przestał otwierać centralny zamek i świeci immo. Próbowałem zakodować wkładając go do stacyjki na zapłon a zapasowy do drzwi - przekręcając go w prawo jednocześnie trzymałem zamykanie drzwi w kluczyku w stacyjce. Auto mignęło ale teraz w 2 kluczykach nie działa centralny. Teraz boje się, że jak zacznę dalej kombinować to w ogóle auta nie odpalę jak mi immo wywali na zapasowym. Na pewno przerabialiście ten temat. Proszę o pomoc.

Edytowane przez ndjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://images.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fobrazki.elektroda.pl%2F50_1246878337.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.elektroda.pl%2Frtvforum%2Ftopic1361014.html&tbnid=NCCjAS9ZENqpoM&vet=1&docid=zgPR-82SVRaGfM&w=760&h=1075

Zrób według opisu i zadziała. 

Adaptacja pilota nie ma wpływu na immo.

Skoro immo Ci nie gaśnie to znaczy, że kluczyk nie jest zaadaptowany do immo lub uszkodzony jest tramsponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zmieniłem obudowę na nową chińską mrugało immo. Włożyłem do starej oryginalnej nie mruga i odpala auto.

 

Zapytam przy okazji. Gdzie w kluczyku jest immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ndjaro napisał:

Zapytam przy okazji. Gdzie w kluczyku jest immo?

zamiast pisać post oblukałbys lepiej dokładnie kluczyk i znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu. Immo świeciło bo nie przełożyłem go do nowej obudowy chińczyka :) Teraz tak aby zakodować kluczyki. Najlepiej od nowa.

Kluczyk 1 - nazwijmy go głównym (ten co używamy na codzień) w tym wysiada nam zazwyczaj bateria :)
Kluczyk 2 - nazwijmy go zapasowym

1. Otwieramy auto dowolnym kluczykiem. (auto otwarte)
2. Wkładamy kluczyk zapasowy do stacyjki i włączamy zapłon. (będziemy kodować kluczyk główny na klucz nr. 1)
3. Wychodzimy z auta i kluczyk główny wkładamy do zamka kierowcy i zamykamy auto.
5. Po zamknięciu w ciągu 5 sekund naciskamy otworzenie drzwi na pilocie głównym.
6. Auto mrugnie, odczekać trzeba kolejne 5 sekund i znów nacisnąć otworzenia drzwi.
7. Auto powinno się otworzyć.
8. Wyłączamy zapłon, wyciągamy kluczyk zapasowy. Wkładamy kluczyk główny w stacyjkę i przekręcamy zapłon. (będziemy kodować kluczyk zapasowy na klucz nr. 2)
9. Wychodzimy z auta i kluczyk zapasowy wkładamy do zamka kierowcy i zamykamy auto.
10. Po zamknięciu w ciągu 5 sekund naciskamy otworzenie drzwi na pilocie zapasowym 2 razy z odstępem sekundowym pomiędzy kliknięciami.
11. Auto powinno się otworzyć.
12. Kluczyki powinny być zakodowane i centralny zamek powinien działać.


Mi się udało, jeśli pomogłem napisz o tym ;) Pozdrawiam

Edytowane przez ndjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 10:43, ndjaro napisał:

Gdy zmieniłem obudowę na nową chińską mrugało immo. Włożyłem do starej oryginalnej nie mruga i odpala auto.

 

Zapytam przy okazji. Gdzie w kluczyku jest immo?

Odgrzeje kotleta. Chłopaki w jaki sposób wyciągnąć pestkę immo ze starego kluczyka ? Widzę, że jest czymś przyklejona. Przekładał to ktoś do nowego kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzis bede probował to ogarnac bo mam chyba duzo problem .  ( temat opisany na moim profilu** )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzis bede probował to ogarnac bo mam chyba duzo problem .  ( temat opisany na moim profilu** )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...