Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 2018 2.0tfsi 252km s-tronic quattro - SWAP 3.0 z S4/S5


seves

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że b9/8w/f5 są jeszcze stosunkowo młode i zainteresowanie nimi niewielkie to pozwolę sobie skopiować ten sam wątek...

 

Bardzo proszę o fachowe opinie na temat swapu.

Mam A5 z tego roku 252km 370Nm w s-tronicu i quattro - to moje 7audi - po 6 a4/rs4 przyszedł czas na A5. Silnik, skrzynia i napęd są mi bardzo dobrze znane, tym bardziej że wcześniej miałem b8 lift w identycznej konfiguracji i byłem mega z niej zadowolony. 

Kupiłem grill przód S5, planuję dokładkę tył S5 i wydech z eS, autko full sline więc w nowym nazewnictwie S czyli wnętrze praktycznie takie jak S5...

Sprawa się skomplikowała bo mam do kupienia w "okazyjnej" cenie silnik i skrzynię z potestowego S5 również 2018 - podobno 1000km przebiegu stan ideał i na taki wygląda ale przebiegu nie potwierdzę :) ale zostało mi tylko to i praktycznie będę miał S5 :)

Pytania:

1. Potencjał samochodu jest wystarczający ale wiadomo że człowiek ciągle "chce więcej" i przyszedł czas na "podniesienie mocy" i da się osiągnąć ok. 300km i ok.420nm ale to wystarczy na jakiś czas a 354km z S5 na pewno będzie szybsze niż "A" po chipie no i też będzie można kiedyś ten silnik z S5 podkręcić.

2. Gwarancję pewnie stracę ale trudno tym bardziej że w samochodzie będzie dłubane, tylko czy gwarancja będzie zupełnie przekreślona czy być może tylko na silnik i skrzynię?

3. I teraz pytanie do osób siedzących głęboko w temacie: Do wymiany będzie na pewno kompletny silnik ze sterownikiem, s-tronic, ale co jeszcze? Hamulce, pewnie sprężyny przód (może amortyzatory?),  dyfer? wał? zawieszenie? czy licznik skomunikuje się z komputerem od eS? Co jeszcze może mnie zaskoczyć?

Mega wielkie dzięki za rzeczowe podejście do tematu a przyczyna "rezania" jest bardzo prosta: nie stać mnie na nowe S5 ;)

 

Edytowane przez seves
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za sukces tego przedsięwzięcia tylko podejrzewam, że elektronika będzie gorsza od ogarnięcia mechaniki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt może być fajny.. Sam jestem ciekawy czy Ci się uda to zrobić. Niestety technicznie nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...