Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ramiona wycieraczek nie dociskają


alexio99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Spotkał sie ktoś z taką sytuacją? Jesli tak to jak sobie z tym poradziliście? Co może być nie tak? W pewnym momencie po prostu przestały dociskać. Teoretycznie mogę dogiąć albo przypiłować ogranicznik dociskania przez sprężynę, ale może obejdzie sie bez tego.

Pozdrawiam!

20181204_140111.jpg

20181204_140802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąć wd40 na zawias ramienia i rozruszać jeśli jest rdza, jak nie pomoże to wymiana całego ramienia tylko pomoże. Sprężyna straciła swoje właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramiona dociskały słabo odkąd kupiłem samochód, chwile przed wymianą ramion (wczoraj) prawa wycieraczka zaczeła odstawać. Dzisiaj ramiona zmieniłem na nowszej generacji i nic sie nie zmieniło. Ramiona są nowiótke a sprężyna działa bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem po wymianie starych ramion na ramiona B7 Aero. lewa wycieraczka leży ok, prawa minimalnie odstaje.
Niestety nie rozwiązałem, ale zacząłem ostatnio rozważać delikatne podgięcie ramienia w kierunku -> do szyby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było zdjąć ramiona i spróbować poluzować całe mocowanie mechanizmu.

Może ktoś jedną śrubę za mocno docisnął i mechanizm nie jest w prawidłowej pozycji, stąd problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem fido, raz udało mi się zamontować wycieraczke tak że zaczęła dociskac i zbierało przez pół roku ale na myjni mi spadła i drugi raz już mi się nie udało. 

Pamiętam że piłowalem mocowanie bo się alu utlenil 

U mnie to minimalnie odstaje, tu u kolegi na foto odstaje grubo i to raczej coś z ramionami 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu pióra końcówka ramienia powinna dojść do samej szyby.

Zdejmij pióro i zobacz gdzie tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem sie do mechanizmu wycieraczek i nie znalazłem tam przyczyny. Doginałem ramiona ale efektu brak... Co troche przeczy (przynajmniej mojej) logice. W dodatku dzisiaj lewa też przestawała zbierać. Bez wycieraczek ramiona normalnie dotykają szyby, a sprężyna jest całkiem mocna, bo ramiona to nówki zamienniki aero (na starych ramionach ta sama historia). Zamierzam podpiłować ogranicznik na zawiasie od ramion żeby się "przeginały" w stronę szyby i zaczepić wyżej sprężynę, zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało mi się zrobić. 

Zmieniłem wycieraczki na inne, podpilowalem trochę mocowanie wycieraczki żeby łatwiej było osłonę założyć, założyłem wycieraczke Valeo i dociska dobrze. Zbiera 100%

Zauwazylem że ta wycieraczka Valeo jest o 1cm krótsza. Być może właśnie w długości wycieraczek jest problem. Za długa, dociska bokami ale sprezynuje środkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 20:04, Ralen napisał:

Panowie udało mi się zrobić. 

Zmieniłem wycieraczki na inne, podpilowalem trochę mocowanie wycieraczki żeby łatwiej było osłonę założyć, założyłem wycieraczke Valeo i dociska dobrze. Zbiera 100%

Zauwazylem że ta wycieraczka Valeo jest o 1cm krótsza. Być może właśnie w długości wycieraczek jest problem. Za długa, dociska bokami ale sprezynuje środkiem...

A mógłbyś pokazać na zdjęciu jak dokładnie to zrobiłeś? :) Będziemy wdzięczni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jej już nie zdejmować z wiadomych przyczyn. Nie wiem czy po ponownym montażu będzie dobrze.


Wziąłem płaski śrubokręt i zeskrobałem warstwę utlenionego aluminium(wyczyściłem) z tego obrotowego elementu ramienia, który wchodzi do pióra wycieraczki. Dokładniej z górnej jego części która zamykana jest mocowaniem.

U mnie nie dociskało środkiem prawej wycieraczki, przy zbieraniu zostawał mi brudny/mokry pasek około 1,5 cm.
Poniżej fotka poglądowa. 

image.png

Gdzieś jeszcze czytałem, nie wiem czy nie w tym temacie, że za docisk wycieraczki do szyby odpowiada sprężyna i jej mocowanie. Wystarczy zdjąć sprężynę i dogiąć mocowanie tak, aby po założeniu sprężyny była ona bardziej naprężona. Niestety konstrukcja uchwytu tej sprężyny umożliwia jej zmniejszenie tego naprężenia z upływem czasu i zużycia. Jak opatrzycie wycieraczkę wzrokiem, to będziecie wiedzieć o co mi chodzi. Zaznaczony element na focie poniżej po prostu się wyciąga sprawiając, że sprężyna jest mniej naprężona. Tego rozwiązania nie stosowałem, wywnioskowałem z tego co przeczytałem. Być może będzie to jakiś trop.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...