Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T BFB wibracje na budzie ? blok 26


hunter999

Rekomendowane odpowiedzi

Żartujesz? Myślisz że ktoś z audi powaznie potraktował maila na temat wibracji w 10 letnim audi? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmontowałem przepustnicę do czyszczenia, to powiedzcie gdzie jest ta śruba odpowietrzająca bo koszt niewielki jakieś 10-15zł to bym odrazu dla świętego spokoju to wymienił.

IMG_20181207_095055_1.jpg

IMG_20181207_095115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem temat, że telepanie budą + wypadanie zapłonów to jest prawdopodobnie wina odpowietrznika skrzyni korbowej + czujnik DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie ma żadnego wypadania zapłonów... 

co to jest czujnik DV?

 

Na tych zdjecia nie ma zaworka PCV, ten zaworek jest blizej skrzyni. Jak uzyjesz wyszukiwarki znajdziesz napewno .... bylo o tym milion razy 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałem ten zaworek dzięki filmowi z YouTube, jutro się zabiorę za jego demontaż bo dzisiaj nie mam zabardzo ku temu możliwości.

 

Link do filmiku

 

 

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek, wyjęty, kolanko od odmy pękło w rękach ? trzeba kupić nowe na to wychodzi, czy ten zaworek jak jest ulepiony tą mazią to wpływa jakoś na pracę silnika ? Ogólnie jest sprawny po umyciu puszcza powietrze w jedną stronę w drugą nie.

IMG_20181208_130039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas podróży 200km po 100km zaczęło mi coś buczeć jak zwalniałem do świateł to buczenie zmieniało się w rytmiczne tyrkotanie i jak stałem na światłach długo to przestawało kiedy przyspieszałem znowu to samo buczenie.

Dzisiaj zdjąłem rurę od turbo żeby zobaczyć w jakim jest stanie i ten wirnik lata góra dół jak widać na filmie, po zdjęciu rury poleciała mała ilość wody (turbo chłodzone płynem chłodniczym chyba wycieka), wcześniej miałem 1.9TDI to wirnik był sztywny i nie dało się go ruszyć a tutaj lata jak poj****y.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki wrinik nie ociera o  scianki obudowy to nie ma tragedii, ważniejszy jest luz wzdlużny niz ten co pokazujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 08:41, hunter999 napisał:

Kiedy nim ruszam na boki to dotyka ścianek, nawet słychać jak nim obijam o nie ?

Działałeś coś dalej? Czy wymiana zaworka PCV cokolwiek zmieniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo teraz święta i nie mam zabardzo czasu ? PCV to ten zaworek odmy tak ? u mnie był sprawny tylko zalepiony tą mazią, wyczyściłem wszystko i nic to nie dało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło się zepsuć ? Po trasie 100km zaczęło się i przejechałem kolejne 100km z tym, auto normalnie pali i jeździ, dźwięk jakby łożyska w kole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to usterka na osobny temat a nie taki miszmasz w jednym temacie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...