Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpiąca skrzynia TipTronic i napęd quattro


eetker1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W samochodach Audi jestem kompletnie "zielony",  a4 b7 3.0 tdi quattro w cabrio to moje pierwsze auto tej marki, kupiłem ten samochód z myślą o codziennym użytkowaniu, naczytałem się co do silnika i niezniszczalnego napędu na obie osie i właśnie co do tej niezniszczalności, dziś jechałem i samochód zaczął nagle hamować,  wydobywał się dziwny hałas jakby przeskakiwały jakieś zębatki, wyhamowało mnie przy prędkości 70 km/h do 50, puściło i dalej normalnie dojechałem do domu 60km, jak na tą chwilę jest wszystko ok, skrzynia biegów zaczyna szarpać przy redukcji na niższy bieg ( o jeden mniejsze szarpnięcie o dwa biegi mocne szarpnięcie ), moje pytanie, czy TipTronic zaczyna odmawiać posłuszeństwa czy napęd, dodam jeszcze że przy skręconych na maxa kołach delikatnie strzela jakby w napędzie....

Pomocy Panowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź poziom oleju w skrzyni. Temp robocza oleju 35-45st C i przez korek wlewowy powinien wyciekać olej, jeżeli tak nie jest to należy uzupełnić stan oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły tydzień jestem umówiony z mechanikiem od automatów, podejrzewam ze Audi dawno nie widziało wymiany filtrów i oleju w skrzyni, może szarpanie biegów ustąpi. Ale zastanawiam się co było przyczyną wyhamowania samochodu....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...