Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY ! Światło wsteczne+awaryjne


Pazio141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może był kiedyś już taki temat nie wiem nie mogłem nic znaleźć na temat mojego problemu. Wstałem wyszedłem na dwór auto było zamknięte bo zawsze zamykam na noc świeciło się światło wsteczne w prawej lampie, poszedłem po kluczyki otworzyłem auto odpaliłem myślałem ze przestanie po przejechaniu paru kilometrów zatrzymałem się niby było wszystko ok . Wracając do domu co jakiś czas zaczęły mi się zapalać światła awaryjne. gdy dojechałem autem na podwórko zgasiłem za jakieś parę min znów mi się zaczęło świecić światło wsteczne w prawej lampie do tego ciągle mrygaja awaryjne których nie mogę wyłączyć przyciskiem. Po wyjęciu i odłączeniu lampy mogę wyłączyć awaryjne gdy podłączam problem znów się pojawia wiec wyjąłem żarówkę od wstecznego z prawej strony. Co to może być czy ktoś z was miał taki problem ? Jeżeli temat jest w złym miejscy proszę o przeniesienie. Dzięki i czekam na odp. Dodam że światło wsteczne w lewej lampie się nie świeci. gdy przekręcę zapłon włączę bieg wsteczny światło się normalnie zapala i po wyłączeniu biegu gaśnie a w prawej lampie świeci ciągle nawet bez włączonego zapłonu. (odłączenie akumulatora na 1h nic nie pomogło)

Edytowane przez Pazio141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij osłone progu od strony kierowcy i unieś dywany wraz z gąbkami i sprawdź czy nie masz zalanego wodą modułu komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaglądałem tam gdzie jest moduł komfortu nie było tam wody otwieralem ten moduł w środku sucho. Ostatnim razem jechałem cały czas mi trabil klaksonu wyjąłem bezpiecznik na 1 dzień później wstadzilem było ok. Wczorajszego dnia jechałem i cała drogę mi chodziły wycieraczki nie dało się ich tak samo wyłączyć jak i klaksonu co to może być? Jak ktoś miał taki problem proszę pomóżcie. Pozdrowionka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z MCE- być może leje się na niego woda. MCE jest przy kolanach kierowcy. Moduł do wymiany wg mnie. Nowy MCE trzeba odpowiednio zakodować więc potrzebujesz kabla i vaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer tego cme to taki jak widać?(8E0 907 279 B ) Bo nie wiem czy taki szukać i jak to pozniej zakodowac jak ktoś to robil czekam na wiadomosc. 

Edytowane przez Pazio141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł w wersji High. Możesz wymienić na E lub F (trudno dostępny bo obsługuje automatyczne światła i CLH)

Jeśli chciałbyś zamontować moduł od B7 (np. N, L, J i wszystkie literki powyżej G) to wiąże się to z poważną ingerencją w kable ale jest możliwe do wykonania.

Typy modułów i ich funkcjonalność oraz kodowanie masz opisane w linku który wcześniej podesłałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie dziś zamówiłem za 50zl z przesyłką już. Tylko mnie martwi te kodowanie czy jak podłącz bd działac czy trzeba kodowac. Nigdy tego nie robilem myślę że dzięki twojej i innych pomocy się uda :) jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedź napewno jak dojdzie i spróbuję zmienić napisze wam czy wszystko jest jak powinno być :) pozdrowionka dla wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to nie problem jeśli masz już kabel

Najlepiej spisz ze starego modułu lub wg poniższego opisu

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła
0 – brak
1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory
0 – Halogenowe
1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj
1 – Reszta Świata
2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)
3 – USA
4 – Canada


MCE 09 ---> Adaptation 10 ---> Kanał 081:

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) zapisać 46992 jako nową wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wymianie mce wszystko jest tak jak powinno być. W starym mce było pełno wody posniedzialo wszystko i dlatego tak się działo. Po podłączeniu drugiego mce nic nie musiałem kodowac oprócz Świątel żeby się automatycznie wlaczaly. Ja to u siebie wyłączyłem będzie zdrowsze dla akumulatora:) w załącznikach zdj zalanego mce jeszcze lód w środku... Pozdrowionka dziękuję jeszcze raz za pomoc. 

IMG_20190108_120759.jpg

IMG_20190108_120753.jpg

IMG_20190108_120747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...