Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator pod instalację audio?


NapadzioR

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie, 

mam konkretne pytanko... Założyłem nowe car audio i potrzebuję nowego aku bo widzę, że mój powoli nie daje rady...

Auto z fabryki wychodziło z 44Ah i 220A (norma DIN czyli w normie EN będzie miał 360A)

No i teraz bomba bo jak zajrzałem co tam za aku mam pod maską to zobaczyłem olbrzyma 95Ah ? Auto mam 7 miesięcy i bez głośników dawał radę skubany.

Teraz w skrócie o co się rozchodzi:

Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR 125KM

Obciążenia układu:

Wzmacniacz Renegade RXA1100 (1100W max ~ 300W rms)

Skrzynia Alpine SBG-1244BP (800W max ~ 250W rms)

2 głośniki Pioneera 17cm z tyłu po 300W max ~ 50W rms

2 głośniki Magnata 13cm z przodu po 300W max ~ 50W rms + wysokotonowe

Klimatronic

Szyberdach

Centralny

Radio Alpine zasila głośniki a wzmacniacz zmostkowany napędza skrzynię.

Reszta to już nic ponadprogramowego. I teraz moje pytanko jaki akumulator byście mi polecili? Z reguły robię krótkie dystanse typu do pracy 10km. Na weekend gdzieś za miasto. Może ma ktoś z Was niestandardowe nagłośnienie albo doświadczenie w temacie i może coś podpowiedzieć? Szukałem na forum ale pytania padały tylko o oryginał a u mnie trochę sprzętu dodatkowo obciąża aku. Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator dobiera się do możliwości alternatora kolego. Twój alternator nie ładuje odpowiednio tego akumulatora co masz,dlatego jak dasz zbyt pojemny to nie będzie odpowiednio doładowywany. Producent w zależności od wyspoazenia auta daje odpowiedni alternator i akumulator. Jeżeli Twój miał fabrycznie 44Ah tzn ze auto było tzw. golasem.

Proponuje akumulator dobrej firmy około 60 Ah i do tego kondensator który będzie stanowił źródło energii dla wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Pila24, bo jak tylko podłączyłem sprzęt od razu było czuć różnicę. I w poniedziałek chciałbym już kupić nowy aku, żebym nie obudził się z ręką w nocniku. ?

W takim razie mam jeszcze 2 pytania czy mój alternator 90A poradzi sobie z takim aku? I czy kondensator to konieczność? Może najpierw zobaczę jak się będzie auto zachowywać z nowym aku i wtedy decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, NapadzioR napisał:

czy mój alternator 90A poradzi sobie z takim aku

Alternator nawet 10A naładować może aku 95Ah,ale chodzi o czas w jakim by to miał uczynić i o dodatkowe obciążenie poza ładowaniem  (czyli odbiorniki elektryczne auta). Twój da radę ładować taki aku i obsłużyć osprzęt auta,ale już ze wzmacniaczem może być problem.

Poczytaj o roli kondensatora  Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...