Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki, stukanie 2.0 TDI


Adrian1727

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Audi a4 b7 2.0 TDI, na zimnym silniku za każdym razem klepie, stuka coś w silniku, na pewno nie żadna osłona itp. Ciężko zlokalizować skąd tak na prawdę dochodzi ten dźwięk. Nagrałem filmik porannego odpalania, jak widać na filmiku dźwiek nie zaczyna sie od razu tylko po 17 sekundach, przy wejściu powyżej 1000 obr, jest cisza, objawia się najcześciej na wolnym obrotach i przyspieszaniu na zimnym silniku, na ciepłym stuka bardzo cicho. Z autem nie ma problemów, odpalanie za pierwszym nawet w niskich temperaturach, mocy nie ubywa, spalanie jest okej, nie kopci nie szarpie. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ? Jeśli tak proszę o pomoc, postaram się podpowiedzieć na wszystkie pytania. Pozdrawiam ;) 

Film:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagraj sobie jeszcze jak wciśniesz sprzęgło przez jakiś czas i puść na minute. Trochę słychać dwumas wydaje mi się.

jak masz możliwość to wjedź na rampę albo na podnośniku posłuchaj czy miedzy skrzynia i silnikiem nie wydobywa się ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na ucho to grzechocze coś z lewej strony silnika ...

Jak dwumas OK to posprawdzaj mocowanie osprzętu, może się coś poluzowało i wpada w rezonans na wolnych obrotach ....:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo nie było mnie na forum a jak byłem to zaglądałem w powiadomienia i nie miałem info że ktoś jednak odpisał. A więc tak, dwumas na 100% jest okej, wciskam powoli przy odpalonym silniku i nie ma żadnego dźwięku stukania, to sprawdzane było od razu przy kupnie auta. Czy coś się poluzowało ? no tutaj jestem pewny że nie gdyż ten dźwięk pojawia się dopiero po jakimś czasie, najgorzej jest wtedy, gdy auto nie jest dogrzane i chcemy uzyskać z niego wiecej mocy np przy ruszaniu lub gdy wjeżdżamy pod górkę .. im wiecej musi wydobyć tej mocy tym bardziej trzeszczy, ostatnio zrobił trasę powyżej 1 tys km i jest coraz głośniej lecz nie ma braku mocy czy nadmiernego kopcenia. Z tego co się orientowałem to jeden mechanik mówi że panewki padają, drugi że góra do wymiany i zainteresować się wałkami... trzeci natomiast że pompowtryskiwacze. Nie mam dużej wiedzy jeśli chodzi o diesle dlatego pytam na forum żeby nie dać się w pewnym sensie namotać. Jeśli chodzi o pompowtryski były regenerowane jakiś czas temu turbina to samo, i dwumasa też, wiec tutaj myślę że nie ma się czego czepić. Myślałem nad popychaczami ale w benzyniaku 1.8 wlaśnie mi padają powoli i wiem jaki dźwięk jest gdy popychacze proszą się o wymiane dlatego je też zostawiłem w spokoju. Co koledzy myślą na ten temat ? Czy to naprawdę jest jeden z gorszych silników audi ? Dodam że auto jeździ na oleju syntetycznym i taki olej ma udokumentowany 

Dodam że nawet przy mrozach, auto odpala od strzała, nie jest garażowane.Więc problemu z odpalaniem nie ma wcale.

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarta loża wałków w misce-jeden z wałków wali o obudowę i przenosi ten dźwięk na silnik...Mieliśmy już kilka takich przypadków...Miska w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim bym zwalił miskę to na spokój z kanału obsłuchał bym motorówkę na ucho i stetoskopem, by w możliwie najdokładniej stwierdzić skąd się te dźwięki wydobywają ....:hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo dopiero wymiana i regeneracja pompy załatwiła sprawe ,najlepiej całą pompe wysłac do sprawdzenia do kolegi futurum ja tak zrobiłem .wczesniej tylko wywalałem kase na głupie pomysły mechaniorów auto smigało tylko tarabaniło coraz głosniej az w koncu postanowiłem sam dobrac sie do pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 16:17, leszko191 napisał:

Miałem to samo dopiero wymiana i regeneracja pompy załatwiła sprawe ,najlepiej całą pompe wysłac do sprawdzenia do kolegi futurum ja tak zrobiłem .wczesniej tylko wywalałem kase na głupie pomysły mechaniorów auto smigało tylko tarabaniło coraz głosniej az w koncu postanowiłem sam dobrac sie do pompy

O taką odpowiedź mniej wiecej mi chodziło, masz rację co do mechaników, gdyby oddać pierwszemu lepszemu na pewno powstała by studnia bez dna, może to może tamto .. a pieniądze z portfela by znikały ... zawsze jest lepiej jak wypowie się osoba która miała z tym problem i to naprawiła. Mam bardzo małe doświadczenie odnośnie diesli, gdyż  jest to moje pierwsze auto stąd też dużo pytań. Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć o jaką dokładnie pompę Ci chodzi ?  I czy silnik 2.0 z B8 jest (taki sam) jak z B7 ?  Pozdrawiam :hi:

 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o cały moduł  czyli miska w duł odkrecamy cały moduł pompy, ja tak robiłem i wysyłałem do firmy futurum do sprawdzenia całej pompy a wysyłałem z uk bardzo profesjonalne podejscie polecam po odebraniu i montazu autko chodzi az miło do dzisiaj wczesniej auto wedrowało po mechanikach i tylko traciłem kase za chore diagnozy wtryskiwacz puka dwumasa wymieniona i gówno i dalej tyrkotał .Co do silników b8 czy b7 nie moge pomóc ale wyszukiwarka i wszystko idzie znalezc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adrian1727 napisał:

pompa jest świeża z 1.9TDI

Możesz bliżej opisać o "świeżej pompie"?Kastrowałeś silnik czy kupiłeś taki samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FUTURUM napisał:

Możesz bliżej opisać o "świeżej pompie"?Kastrowałeś silnik czy kupiłeś taki samochód...

Kupiłem auto od polskiego właściciela który użytkował  autko przez kilka lat. Przekazane zostały dokumenty odnośnie audi min. faktury serwisu w których są zawarte informacje kiedy i co było wymieniane. Dlatego wyżej uzupełniłem informacje że auto miało regenerowane pompowtryskiwacze, turbinę i między innymi dwumasa. Był też problem z pompą oleju, nadawała się do śmietnika więc została założona nowa z 1.9 TDI, z tego co wiem o wiele wytrzymalsza od poprzedniej dlatego myślę że takie dźwięki nie są jej powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...