Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie równo odpala w przedziale +2...8 stopni na dworze


Kristoffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem dotyczy silnika 1.9 awx pd a4 b6. Auto w ujemne temperatury odpala bez problemu na drugi trzeci obrót silnika tak samo w ciepłe dni. Problem jednak następuje w momencie przejść temperatur czyli takie 2 stopnie plus do 8 na plusie . Przy porannym odpaleniu auto tak jak by zakuleje odpali nie Po kolei na cylindry nie równo. Odpala w sumie od razu ale tak koslawo z niechęcią trochę słabiej. Nie wiem ale wydaje mi się że pomaga dwu krotne przekreceniu stacyjki czyli wpływ mają albo świece są nowe beru lub pompka w zbiorniku robi sobie dodatkowo ciśnienie.  Auto ma moc jeździ bez problemu rozrzad nowy synchro ok bipy korekty również  . Myślałem że to wina uszczelek pd ale w z mrozie pali idealnie jedynie na przewodach od zaworka klapy gaszacej na podłużnych zauważyłem lekkie skrócenie oleju jak by pompa vacum zaczęła puszczać może olej w podciśnienie. Jeszcze przy tym nie równym odpaleniu czuć przez dwie trzy sekundy mikro drgawki jak dla mnie objaw jak by był układ gdzieś lekko zapowietrzony ale auro niech stoi do mrozu i odpali ładnie jedno wyklucza się z drugim.Raz auto stało trzy dni to przy temp dodatnie tez 2-8 stopnie odpalił idealnie ale jak by na 4 obrót ciut dłużej tak jak by potrzebowali na nic ciśnienie. To są kompleksowe objawy ale ja wolę już zacząć działać przed bo ogólnie można powiedzieć że auto odpala bardzo dobrze. W domu posiadam drugie auto z silnikiem awx ma nową pompę Vacu robione uszczelniacze i tam auto odpala zawsze świetnie to znaczy z takim butem zakręcić i odpali dynamicznie jak by z gazem z tym że tamto auto rok 2001 moja 2003 . Ten objaw w tych temp tez nie zawsze występuje chociaż coraz częściej. W lato auto może stać tydzień i raczej odpali ładnie przynajmniej było tak tego roku.

Edytowane przez Kristoffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze dużo oleju? Może są słabe pierścienie i nie trzymają już tyle ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamil-vag napisał:

Do sprawdzenia wskazania czujnika temperatury... 

Kamil ktora grupe oblukac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tdi 007. Na zimnym po nocy i po odpaleniu. Porownac z tym co pokazuje też w 17-Instruments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kamil-vag napisał:

W tdi 007. Na zimnym po nocy i po odpaleniu. Porownac z tym co pokazuje też w 17-Instruments

Oki.thx

Objawy mam podobne.

Lata temu patrzalem na to i bylo ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to zgrac mapę, podnieść trochę dawki rozruchowe ;) tak jak się robiło w VP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil-vag napisał:

Jak nie to zgrac mapę, podnieść trochę dawki rozruchowe ;) tak jak się robiło w VP :P

A jak by odpial kostke od dziada to by cos zmienilo??

Wlasnie to jest vp?

Lato i zime jest spokoj.

Najgorzej jest wlasnie tak 0~12st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak odpinasz kostke, to wtedy prawdopodobnie wezme zastepcza temperature z IAT. Najlepiej by było w kostkę od czujnika wsadzić rezystor, żeby zasymulować niższą temp i żeby dał większą dawkę na rozruch, jeśli wtedy by odpalił ok, to można w sofcie też zwiększyć dawki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 10:57, kamil-vag napisał:

W tdi 007. Na zimnym po nocy i po odpaleniu. Porownac z tym co pokazuje też w 17-Instruments


Wiec z rana przed  odp w 007 pokazuje wszystkie 3 pozycje tj(1.3.4) tak samo tj -0.9.
2 pozycja jest pusta.
W instrument w drugiej grupie pokazuje temp -2st.
Po odpaleniu w instrument nic sie nie zmienia zas w 007 pierwsza pozycja leci powoli na plus 2 pusta trzecia bez zmian tj stoi -0.9 zas 4 leci szybko na plus tj wiecej a jezeli 1sza.
Co myslisz o tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oraz z góry przepraszam że tak późno. Problem rozwiązany wymieniony został czujnik temperatury płynu chłodniczego oraz świece żarowe. Dodatkowo polecam środek każdorazowo na  czyszczenie wtrysków przy tankowaniu. Po nim wyrównały sie korekcje w drugim aucie gdzie jedna byla na plus ok 0.70 a spadla na stale z reszta na okolice ok 0.40 . Jest to moje doświadczenie i skuteczne na 100 % jeśli mamy delikatnie zanieczyszczony wtrysk . Jest to dodatek Archoil 6900 D max diesel  nie pamiętam do konca czy to dobre oznaczenie. W każdym razie ma on właściwości smarne wypierajace wode poprawiające jakość paliwa itp Firma ta zajmuje się różnego rodzaju dodatkami chemią do aut lotnictwa itp nie są to jakieś wymysły z półek marketowych itp Siedziałem nad tym dniami z zainteresowaniem i nie ma chyba lepszej chemi tego rodzaju nie zawiera alkoholi wypełniacz wosków itp A stosowalem wiele środków tego typu i żaden nie przyniósł takiego efektu.  Dodatkowo audi zaczęło odpalac z zyciem od strzał z rozmachem rzadko  kiedy z zatelepaniem na poszczególne cylindry. Jeśli ktoś zdecyduje się na ten środek proszę o opinie efekty tez przuszly z czasem po pewnym przebiegu ok 500 km Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...