Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka zbiornika paliwa z 2.0tfsi b7 pod 1.8t b6


Everinek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, kupiłem swap quattro z b7 chcę to włożyć w b6. Problem podobno jest ze zbiornikiem i pompą ABS. Przeczytałem, że aby zmieścił się zbiornik trzeba zmienić filtr paliwa z regulatorem i jeden wąż. Pompę raczej zostawię swoją z ośki. Czy mógłby mi ktoś sprostować jak przerobić owy zbiornik, ewentualnie załączyć jakieś zdjęcia. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Everinek napisał:

Siemka, kupiłem swap quattro z b7 chcę to włożyć w b6. Problem podobno jest ze zbiornikiem i pompą ABS. Przeczytałem, że aby zmieścił się zbiornik trzeba zmienić filtr paliwa z regulatorem i jeden wąż. Pompę raczej zostawię swoją z ośki. Czy mógłby mi ktoś sprostować jak przerobić owy zbiornik, ewentualnie załączyć jakieś zdjęcia. Dzięki!

Witaj

jak to jest zestaw z 2 tfsi?? to zbiornik fizycznie jest taki sam i się mieści. Problem pojawia się w podłączeniu węży z pompy 2 tfsi do filtra paliwa. Większa średnica węża. Nie wiem czy elektrycznie jest też to samo. Na forum jeden gość to ogarnia ale nie chciał i zdradzić tajemnicy (wiadomo kasa). Więc ja wstawiłem cały kompletny zbiornik z 3.0 asn ale tam jeden przewód idący od pływaka musi być dłuższy i jeden idący od wlewu paliwa dajesz swój z 1.8t , z racji tego że filtr paliwa w 1.8t ma po dwa króce z każdej strony. Najlepiej jakbyś dorwał kompletny zbiornik z pompą pływakiem i przewodami z 1.8t quattro wtedy nic nie kombinujesz.:)

Pompa abs musi być z b6 bosch 5.7  z b7 jest bosch 8.0. więc tylko z b6 Quattro szukaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i pompa paliwa twoja z ośki nie pasuje do baku quattro, a pompy z 3.0 asn quattro i 1.8t quattro nie pasują do baku z 2 tfsi. quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...