Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana z 1be na 1bv


khrys

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem zmuszony zmienic zawias bo chyba sprezyny sie poddaja ( zdjecie 2 z zaladowanym bagaznikiem i 3 osobami) i mi obcieraja opony o nadkola  19' 235 35 8j et33

Czy moge smialo zmienic zawias z 1BE klasa wagowa OYG OJF na 1BV ? Czy musze wymienic rowniez tuleje wahacza górnego  ? Doczytalem ze tym i amorem roznia sie 1bv z 1be a sprezyny sa te same. Jesli tak to jaka klasę  wagowa mam szukac 1BV i ktos sie orientuje ile stoi nowy oryginalny amor ze sprezyna 1BV

20181203_110755.jpg

20181202_213324.jpg

20181203_110823.jpg

Edytowane przez khrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobija na 1be to i na 1bv będzie dobijać, bo tak jak wyczytałeś- sprężyna jest ta sama. Z przodu tulejki są inne ale pasują zamiennie i nie ma potrzeby ich wymiany.

Ja widze tutaj kilka rozwiązań: od zmiany kół, przez zmiane sprężyn tylnych na inną kategorie wagową, podkładki pod sprężyny itd.

Na początek polecam wymienić tylne odboje na takie z zawieszenia 1ba- wyższe. Wtedy nawet ekstremalnie załadowane nie zejdzie zbyt nisko. Odboje nie są drogie, wymiana też nie będzie dużo kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież chyba amortyzator z 1bv jest twardszy ma mniejszy skokniz 1be wiec powinno cos dac czy cos pomyliłem? Przod tez trze jak wpadne w dziurę albo przejade delikatnie szybciej przez rozowy prog zwalniajacy. Dzieki za pomysl z odbojami. Zaloze te z 1ba- o ile wyzej pojdzie auto ? Jak juz cos to obie osie zmienie. A sprężyny  rozumiem ze zalozyc o wyzszej klasie wagowej  czyli jak mialem przod klase 6 OJF to zalozyc klase 7 OJG I  tyl odpowiednio z OYG na OYH Czyli z 7 klasy na 8? Jeszcze mi podpowiadaja ze na tę szerokosc felgi czyt 8j powinna być opona 225 a nie  235. 

Edytowane przez khrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany amory ,pewnie nie trzymają i mocno dobija , sprężyny kat wyżej , odboje od 1ba auta Ci nie podniosą ,  tylko wyżej będą dobijać, na tych kołach nie powinno Ci nic przycierać, zawiecha zmęczona i tyle, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny kat wyzej czyli z 7 na 8 czy  7 na 6

Edytowane przez khrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...