Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Widoczność danych RDS


fio

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym moim poprzednim samochodzie informacje RDS były wyświetlane gdzieś "na wierzchu". Tzn. informacje o aktualnym programie, wykonawcy utworu, telefonie do radia itp. W Audi potrafię to odczytać tylko wchodząc w "Tekst radiowy".

W instrukcji jest zdjęcie, gdzie poniżej nazwy stacji wyświetlają się informacje o utworze. Jak jest u Was?

rds.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, że widzę tylko jedną opcję z tym związaną: "Tekst radiowy", ale wtedy wyświetli mi wszystkie dane z RDS na całym ekranie i nic poza tym. W poprzednich samochodach te dane się zmieniały na wyświetlaczu pod nazwą stacji - tu mam tylko samą nazwę, logo i ikonkę "i".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uporał się z tym problemem (braku tekstu poza "i" na wyświetlaczu), to z chęcią poznam rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 17:03, fio napisał:

O to właśnie chodzi, że widzę tylko jedną opcję z tym związaną: "Tekst radiowy", ale wtedy wyświetli mi wszystkie dane z RDS na całym ekranie i nic poza tym. W poprzednich samochodach te dane się zmieniały na wyświetlaczu pod nazwą stacji - tu mam tylko samą nazwę, logo i ikonkę "i".


a w jakim aucie to miałes  ?  jaka wersje NAVI ( Radia ) miałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 14:44, wrclaguna napisał:

a w jakim aucie to miałes  ?  jaka wersje NAVI ( Radia ) miałes ?

Volvo V60, Opel Signum. Wersji radia nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zmylił mnie ten obrazek w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzać temat.

Przytoczona powyżej instrukcja, jest jak najbardziej prawdziwa.

Dokładnie tak jak wskazuje instrukcja, u mnie wyświetlają się informacje na stacjach niemieckich.

Działa również na czeskich np. Orion. Wtedy wyświetla zarówno tekst jak i obrazek.

Nie działa tylko przy polskich stacjach... Wtedy trzeba wejść przez ustawienia do informacji.

Czy komuś udało się rozwiązać temat? Może jakiś update oprogramowania?

A może tylko mnie to przeszkadza? :D

Ale wydawałoby się, że w samochodzie za ponad trzy stówki nie powinno być takich problemów. :/

Edytowane przez Gany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to powinno wyglądać...

20200303_173909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już chyba poruszał ten temat i chyba nie dało się.

Też strasznie mnie to denerwuje że praktycznie w każdym radiu z RDS  jakie spotkałem (w aucie, domu itp) wyświetlane są zmienne treści RDS (nazwa programu, godzina, wykonawca itp), a tylko jak napisałeś w aucie z trzy stówki to nie działa.

 

To, że wyświetla jakieś dane dla zagranicznych stacji może mieć jakiś związek z ustawieniem w ustawieniach radia - "Baza danych Gracenote".

(nie wiem dokładnie co to jest i co daje).

 

A jak już rozmawiamy o radiu - mam muzykę nagraną na kartę SD, w folderze z nazwą wykonawcy mam podfoldery z poszczególnymi albumami.

Czy ktoś wie jak zrobić aby gdy zakończy się odtwarzanie utworów z jednego folderu zaczął odtwarzać muzykę z następnego folderu ? (Zawsze zaczyna odtwarzać od początku bieżący folder, co jest bardzo wkurzające - w żadnym aucie tak nie miałem).

 

Czy wam też wyświetla okładki tylko niektórych płyt ? Mam duże MMI Touch z twardym dyskiem, nie wiem dlaczego wyświetla mi okładki tylko w niektórych utworach - tak na oko tylko w 20% utworów wyświetlana jest okładka płyty. Nie wyświetla okładek także w utworach kupionych z legalnego źródła i z okładką wgraną że tak powiem "fabrycznie". We wszystkich innych autach gdzie sprawdzałem tą samą kartę (VW, Skoda, Nissan, Mazda) okładki wczytują się bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla mi 100% okładek. Wszystko zgrane z oryginalnych kompaktów na kartę SD z biblioteki iTunes. Wgrywam tylko całe płyty a nie pojedyncze kawałki. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem samochodzik sprowadzony z Niemiec z polskiego programu Audi select plus. Też nie mam tekstu RDS, tylko ikonkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michal310 napisał:

Niedawno kupiłem samochodzik sprowadzony z Niemiec z polskiego programu Audi select plus. Też nie mam tekstu RDS, tylko ikonkę

Generalnie to radio jest do d*py i nie wiem dlaczego w Polsce się tak dzieje, a na zagranicznych stacjach jak już wspomniano jest inaczej. Przestałem słuchać radia i słucham płyt bo tylko w aucie jest na to czas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Irek4999 napisał:

Może radio trzeba zaktualizować

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...