Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odbłyśniki bixenon a4 b6


Mati12-25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam pytanie czy odbłyśniki bixenon powinny wyglądać tak jak moje z zdjęć? Czy już są wypalone? Górna część w nich jest brązowa gdzieś przeczytałem że tak ma być i chce się upewnić czy oddawać do regeneracji czy włożyć tylko nowe żarniki. 

 

Pozdrawiam.

IMG_20181216_115727.jpg

IMG_20181216_110125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak nie ma być. Masz odbłyśniki do regeneracji,, ponieważ tak jak byś nie wykorzystywał xenona plus :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Może ktoś jeszcze polecić gdzie najlepiej oddać je do regeneracji? Najlepiej okolice Częstochowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie lepiej zrobisz zakładając projektory/soczewki z a4 b8 polift. Będzie Cię to kosztowało niewiele ponad 200 zł, i będziesz miał naprawdę fajne światła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby kolega dać jakiś link jakie podejdą do tych lamp? Tylko w B8 są żarniki d3s a u mnie d1s. Są jakieś adaptery gdzieś czytałem. Bo rozumiem że do mojej przetwornicy nie można bezpośrednio podpiąć żarnika d3s zamiast d1s? 

https://allegro.pl/soczewki-a4-b8-i7716037216.html

Takie będą okej? 

Edytowane przez Mati12-25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mati12-25 napisał:

A mógłby kolega dać jakiś link jakie podejdą do tych lamp? Tylko w B8 są żarniki d3s a u mnie d1s. Są jakieś adaptery gdzieś czytałem. Bo rozumiem że do mojej przetwornicy nie można bezpośrednio podpiąć żarnika d3s zamiast d1s? 

https://allegro.pl/soczewki-a4-b8-i7716037216.html

Takie będą okej? 

Będa ok, potrzebujesz jeszcze adaptery bo mocowania są inne, ale na prawdę warto. Inna klasa światła.

Popatrz na ogłoszenia na forum, często są w podobnej kasie projektory już z adapterami. Palniki wsadzasz swoje D1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. Kupiłem do tego żarniki Osram Cool Blue Intense 6000k i myślę że różnica będzie dość odczuwalna bo obecnie na światłach mijania w nocy i deszczu nie było widać praktycznie nic. Dzięki wszystkim za pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati12-25 napisał:

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. 

Po regeneracji raczej i tak się nie będzie to miało do światła emitowanego przez projektor z b8 albo podobnej klasy. Ten bix z b6 to jeden z najgorszych projektorów jakie powstały. Porobiłem testy w zeszłym tygodniu,oto ile luxów dają lampy z odległości 5 metrów:

Zwykły projektor halogenowy H7 - 80 luxów

Bixenon B6 palnik d1s osram xenarc - 180 luxów

Xenon zwykły B6 palnik d1s osram xenarc  - 220 luxów

Lampy i soczewki lekko zakurzone bez wypalonych odblysników,czyli warunki takie jak w codziennym użyciu, palnik już ma swoje najlepsze czasy za sobą ale światło nadal w barwie 4300k.

A teraz sam projektor Hella 3 bez wkładania do lampy,palnik nowy bosma d4s 4300k,przetwornica d4s koito - 1400 luxów.

652a5fb0d2346607med.jpg

4371b3f9ed2d6835med.jpg

Wnioski nasuwają się same co lepiej świeci :)

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mati12-25 napisał:

Na razie jednak zdecydowałem się na regenerację odbłyśników i dziś je oddałem. Kupiłem do tego żarniki Osram Cool Blue Intense 6000k i myślę że różnica będzie dość odczuwalna bo obecnie na światłach mijania w nocy i deszczu nie było widać praktycznie nic. Dzięki wszystkim za pomoc ;) 

Przepraszam ale musze wrzuciłes pieniądze w błoto.  Projektor valeo bix z b6 nie świeci regeneracja niewiele da. Temat powróci.   Bez  dodatkowych przeróbek lamp projektor al b8  z adapterem i pierścieniem centrujacym  i będzie to świecić znacznie lepiej niż ori bix b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że to bez sensu wydane pieniądze. W tej samej cenie można dostać komplet AL B8 i samemu wrzucić do ORI bixa bez żadnych kombinacji z rozklejaniem lampy, ale każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje również oddałem do regeneracji i po montażu zregenerowanych od razu kupiłem projektory z B8 . Światło na tamtych, z b6 nie dość że słabe to jeszcze plamy na drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lasic89 napisał:

Ja swoje również oddałem do regeneracji i po montażu zregenerowanych od razu kupiłem projektory z B8 . Światło na tamtych, z b6 nie dość że słabe to jeszcze plamy na drodze...

niemo kur.a żliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 23:26, Gwerty napisał:

Przepraszam ale musze wrzuciłes pieniądze w błoto.  Projektor valeo bix z b6 nie świeci regeneracja niewiele da. Temat powróci.   Bez  dodatkowych przeróbek lamp projektor al b8  z adapterem i pierścieniem centrujacym  i będzie to świecić znacznie lepiej niż ori bix b6

Gwerty mam bixenon. Ile taka przeróbka na soczewki z b8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zregenerowane soczewki od tej firmy (wizytówka w załącznikach). Doliczyli mi 100zl kaucji a po zmianie odeslalem stare i mi zwrócili kase. 

20181223_111620.jpg

20181212_180128.jpg

Screenshot_20190304-130918_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z regeneracja jest różnie są firmy które na prawdę dobrze to robią i warto się do nich zwrócić a są i takie na które nie warto marnować swojego czasu i pieniędzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, detowizer napisał:

z regeneracja jest różnie są firmy które na prawdę dobrze to robią i warto się do nich zwrócić a są i takie na które nie warto marnować swojego czasu i pieniędzy 

Masz rację. Po regeneracji jak na razie 2 miesiące i świecą jak na początku zaraz po regeneracji. Zobaczymy co czas pokaże i jak się będą sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, malukry122 napisał:

Masz rację. Po regeneracji jak na razie 2 miesiące i świecą jak na początku zaraz po regeneracji. Zobaczymy co czas pokaże i jak się będą sprawowały.

a z ciekawości ile trzeba czekać na taka regenerację w tej firmie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, detowizer napisał:

a z ciekawości ile trzeba czekać na taka regenerację w tej firmie ? 

Na ich stronie sa 2 opcje:

- przesyłają ci oryginały zregenerowane doliczajac 100 zł kaucji (czas przesyłki 2 dni)

- wysyłasz swoje odbłyśniki oni ci je regeneruja i odsylaja

 

Ja wybrałem opcje 1 bo samochód jest mi codziennie potrzebny i chcialem je szybko wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem odbłyśniki wraz z szwagrem do naszych bixów we Wrocławiu i było okey, swoje sprzedałem, bo dałem namówić się na soczwki z b8, różnica była niewielka, ale za to soczewki z b8 świecą szerzej i nie ma plam na drodze. Jeżeli chodzi o żywotność, to szwagier wyciągał odbłyśnik ze swojej po 3 latach i nadal była jak nowa... Ja czekałem na regeneracje akurat w tej firmie około tygodnia i zapłaciłem 140zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...