Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z ogrzewaniem /klimatyzacja


Ptrbns

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. Mam nie codzienny temat a mianowicie: klimatronik jak jest na low chłodzi elegancko, jak tylko dam plusową temperature (nawet 16°)w sumie nie ważne jaką ale plusową strasznie grzeje... temp. silnika ok. Wydajr mi sie tez że cały układ grzewczy jest chyba zbyt gorący i to samo z płynem w zbiorniku wyrównawczym, który mam wrażenie ze nie ubywa. Pomocy ?

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy.->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin
Trzeba czytać też do czego dany dział jest - temat przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 02:51, Ptrbns napisał:

Siemka wszystkim. Mam nie codzienny temat a mianowicie: klimatronik jak jest na low chłodzi elegancko, jak tylko dam plusową temperature (nawet 16°)w sumie nie ważne jaką ale plusową strasznie grzeje... temp. silnika ok. Wydajr mi sie tez że cały układ grzewczy jest chyba zbyt gorący i to samo z płynem w zbiorniku wyrównawczym, który mam wrażenie ze nie ubywa. Pomocy ?

Typowy i prawidłowy objaw :D

Jeżeli silnik jest rozgrzany do temperatury roboczej, a wnętrze wystudzone bo klimatronik był ustawiony na LOW , to w momencie przestawienia temperatury na 16 stopni klimatronik uruchamia ogrzewanie na maxa , by w jak najkrótszym czasie osiągnąć zadaną temperaturę we wnętrzu auta :decayed:

W miarę jak ta temperatura będzie się zbliżać do zadanej to intensywność ogrzewania jak i nawiewu będzie spadać :tongue:

I tak ma być :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bierzesz, bierz połowę 

Jak tak ma być? Na low chłodzi jak dam pluszowa nie da się w aucie wytrzymać i to dosłownie po 5 min... ale dz za niezrozumiała w 100% poradę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 11:26, Ptrbns napisał:

Nie wiem co bierzesz, bierz połowę 

Jak tak ma być? Na low chłodzi jak dam pluszowa nie da się w aucie wytrzymać i to dosłownie po 5 min... ale dz za niezrozumiała w 100% poradę 

Ja Ci wytłumaczyłem konkretnie jak układ działa , a to Ty masz problem ze zrozumieniem i przedstawieniem istoty problemu :decayed::tongue4:

Dopiero po przeczytaniu drugiego Twojego posta można domyślać się że po 5 minutach intensywność ogrzewania nie spada tylko dalej grzeje na maxa .

Ale nie wynika to z konkretnego stwierdzenia , tylko trzeba sobie to wydedukować :naughty:

Jeżeli tak jest to masz klimatronik do naprawy. Nikt tu nie jest wróżka by podać Ci na tacy przyczynę , może być ich przynajmniej kilka.

Jest coś takiego jak narzędzia diagnostyczne, które to potrafią naprowadzić na przyczynę problemu , ale jak wolisz to możesz sobie popróbować zgadnąć  ....

P.S. 

Co ja biorę i w jakich ilościach to moja prywatna sprawa ...:tongue4:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...