Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyłączenie czujnika deszczu/zmierzchu A4/B7


bronkopedro

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wyłączyć czujnik deszczu, ponieważ nie byłem zadowolony z działania wycieraczek automatycznych.

Mimo ustawienia najwyższej czułości na manetce, wycieraczki za późno wycierały szybę, szczególnie irytujące to było w nocy, znacząco pogarszając widoczność.

Czujnik deszczu zamontowany w szybie nie odkleił się, szyba w okolicach czujnika nie posiadała odprysków. Także wykluczyłem, że to mogło być przyczyną złego działania wycieraczek.

Wcześniej też posiadałem auto z automatycznymi wycieraczkami, które też do końca nie działały dobrze.

Próbowałem kilkukrotnie zmieniać parametr: Central Electronics (8EC/8ED) > Adaptation > Channel 022: Transmission Grade (Front Window)

Parametr ten domyślnie był ustawiony na wartość 45%. Zwiększałem go i zmniejszałem do różnych wartości, testując w deszczowe dni. Nie odczułem żadnych zmian w działaniu wycieraczek.

 

Wyłączenie czujnika deszczu VCDS:

Central Electronics (8EC/8ED) > Coding >  x?xxx: Driving Light Switch  zmieniłem wartość na 0

Central Electronics (8EC/8ED) > Adaptation > Channel 013: Wiper Setup od wartości domyślnej odjąłem wartość 004:  +004 = Rain Sensor active

Samochód posiada lampy bixenon ze światłami do jazdy dziennej które są sterowane czujnikiem zmierzchu, (wyłącznie czujnika deszczu wyłącza też  czujnik zmierzchu)

dlatego zmieniłem jeszcze kilka parametrów aby ksenony zapalały się po zapłonie i żeby nie było dźwięku włączonych świateł po otwarciu drzwi:

Central Electronics (8EC/8ED) > Adaptation > Channel 011 z wartości 1 zmieniłem na 2

Central Electronics (8EC/8ED) > Adaptation > Channel 010 z wartości 0 zmieniłem na 1

Po tych ustawieniach przełącznik świateł jest ustawiony w pozycję włączonych świateł mijania, wtedy po włączeniu zapłonu włączają się światła mijania, po zgaszeniu silnika gasną.

Światła do jazdy dziennej włączamy ustawiając przełącznik w pozycję AUTO.

Wadą tego rozwiązania będzie niestety szybsze przepalanie się ksenonów, bo nie będzie mi się chciało przełączać świateł po zmroku z dziennych na mijania.

Wycieraczki teraz działają tak  jak  w aucie bez  czujnika deszczu.  Na pierwszej pozycji gdzie wcześniej był automat teraz jest pierwszy bieg wycieraczek. 

Małym przełącznikiem na manetce, którym wcześniej regulowana była czułość czujnika deszczu, teraz ustawiamy odstęp czasu pomiędzy przetarciami.

Teraz cieszę się normalnymi wycieraczkami, które zawsze zadziałają:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bronkopedro napisał:

Central Electronics (8EC/8ED) > Adaptation > Channel 013: Wiper Setup od wartości domyślnej odjąłem wartość 004:  +004 = Rain Sensor active 

Nie można było tylko tego wyłączyć, a czujnik światła działałby jak powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku zmieniłem tylko tę wartość, ale nic to nie zmieniło. Konieczne jest niestety wyłączenie czujnika w kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba używanie czujnika deszczu to nie przymus wystarczy manetkę od wycieraczek dać na sam dół i tylko pykać ręcznie albo dać w pozycję 2 żeby chodziły cały czas jak mocniej pada czy wyłączając czujnik deszczu nie pozbywamy się wycieraczek czasowych jak to jest w autach bez czujniku deszczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki automatyczne są fajne jeżeli dobrze działają. Podejrzewam że wymiana szyby, czujnika itp niewiele by pomogła.

Nie wiem jak działają takie rozwiązania w nowych samochodach, bo w b7 to chyba była nowość.

Z włączonym czujnikiem deszczu nie ma w trybach manualnych biegu wolnego, jest tylko szybki i super szybki. Także przy lekkim deszczu wycieraczka za szybko pracuje wycierając suchą szybę. Po wyłączeniu czujnika jest jak w starych samochodach, czyli trzy tryby pracy: wolny z regulacją czasu, szybki i super szybki.

 

Edytowane przez bronkopedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mój pierwszy samochód który ma czujnik deszczu więc nie mam porównania jak to działa w innych ale wydaje mi się ze tragedii nie ma chodź przyznam że nie działa to rewelacyjnie to można się do tego przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...