Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak przyczepności na zimówkach - fwd b8 avant


Fatal1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam trochę nietypowy problem a wiec z miesiąc temu kupiłem poliftowa audi a4b8 avant fwd 143ps , jako ze jest zima przełożyłem od razu zimowe opony na oryginalne felgi sline 18 . Przy byle starcie dosłownie przy delikatnie wilgotnej drodze bez lodu, śniegu itd zaczynają się ślizgać kola . Ostatnio w mojej miejscowości spadł śnieg i teraz to juz jest wgl tragedia , auto zachowuje się jak by było na letnich oponach, jakieś większe wzniesienie i esp tak ucina moc ze ciężko wyjechać ..

Opony jakie założyłem to Nexen Winguard Sport 225/45 r18 . Opony maja 2 lata . Na poprzednim moim samochodzie radziły sobie bdb. Niestety nie mam aktualnie jak sprawdzić innych opon i teraz pytanie wydaje wam się ze wina może leżeć w oponach czy może to być jakieś uszkodzenie mechaniczne zawieszenia (o ile miało by to jaki kolwiek wpływ na przyczepność) ?? 

A wam jak w zimie zachowuje się kombi z przednim napędem ??

Ciśnienie tez ok po 2.5 bara na każde koło , przy niższych ciśnieniach nic się nie poprawia ad przyczepności.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej coś nie tak z oponami ,ja nie mam problemu ruszyć nawet na oblodzonej nawierzchni ,wiadomo że się lekko uślizgnie  ,ale rusza bez problemu,na wilgotnej nie ma uślizgów,opony mam goodyear ug9 3 letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kombi przód napęd 1.8tfsi 160km na kole 18" z oponami zimowymi continentala 245/40/18 nie ma problemów z ruszaniem i hamowaniem na śliskim. Ostatnio testowałem jak nowe opony spisują się na śniegu bo lekko popadał, to musiałem się postarać, żeby przy ruszeniu mielił w miejscu, na mokrym praktycznie nie ma takiej możliwości dopiero jak wjechałem w zaśnieżoną uliczkę to lekko uślizgiwał, ale problemem z ruszeniem bym tego nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo GT jtd po programie na 180 KM i ok 400nm również FWD

Dziwne zjawisko bardzo , myślicie ze guma mogła jakoś stracić swoje właściwości z czasem ? Dopiero 3 sezon się dla nich zaczął .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen i tyle w temacie. załóż nawet 7letnią oponę Dunlopa 3D to zobaczysz różnicę

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...