Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] Pisk podczas ruszania


Lemaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamieszczam link do filmiku, w którym nagrałem niepokojący mnie dźwięk jaki wydaje moje Audi podczas ruszania z miejsca. Dźwięk ten występuje na wolnych obrotach, podczas ruszania, w trakcie dodawania powoli gazu i puszczania sprzęgła. Dźwięki dosyć cykliczne, powtarzające się w równych odstępach czasu, co sugerowałoby problem z paskiem klinowym. Po rozpędzeniu się dźwięk zanika. Usterka występuje na rozgrzanym silniku, na zimnym jeszcze nie usłyszałem. 

Sprzęgło łapie "dosyć" wysoko, ale mechanik stwierdził, że jeszcze za wcześnie na wymianę - mam obserwować. Silnik ładnie wchodzi na obroty i nie ślizga się na wyższych obrotach.

Przebieg: 182.000km, Rok: 2006. Skrzynia manualna.

4.000 km temu został wymieniony kompletny rozrząd INA (pompa, pasek, napinacz) + wymiana oleju na LM High Tech 5W40.

2.000 km temu założyłem instalacje gazową STAG 4 Q-BOX BASIC / AC R01 RED/ AC W02, AC W03, BARRACUDA. Instalacja najpewniej nie ma nic z tym wspólnego, ale nie zaszkodzi jak wspomnę.

 

Za wszelkie wypowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez Lemaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie napinacz paska klinowego. Tylko podczas jazdy czy przy przygazówce też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrządu zmieniłem też pasek klinowy z napinaczem i tak "lypie" czytalem gdzieś ze wystarczy obrócić pasek, tylko nie na lewa strone ? po 2-3 tys km samo ucichło. 

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podczas jazdy (podczas ruszania), samochód musi się poruszać. Od pewnego czasu nie słyszę już tego dźwięku, ucichło samo od siebie. Będę jeszcze obserwować sytuację przez pewien czas i dam znać jeżeli dźwięk ten powróci.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód robi sobie ze mnie żarty albo jestem po prostu przewrażliwiony. 

Poniżej filmik, który pokazuje piszczenie tym razem na staczaniu się samochodu, bez dodawaniu gazu. Samochód zaczyna się kulać do tyłu na wciśniętym sprzęgle i znowu słychać ten dziwny dźwięk. 

 Poczekać z tym do wiosny by przyjrzeć się dokładnie podwoziu a na teraz dać sobie spokój ?

 

EDIT: Zaznaczę, że przy ruszaniu nic nie piszczy (jeszcze).

Edytowane przez Lemaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...