Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Oil sensor - kontrolka, problem, o co chodzi ?


Mateusztrb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie klubowicze mam a4 b6 1.9 tdi 131km i od jakiegoś czasu pokazuje mi się kontrolka oleju z napisem sensor jest przez okolo 2 minuty po czy gaśnie o co chodzi. Wymieniłem jakiś czas temu olej plus filtry czy to ma znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik. Jest wkrecany w miskę od spodu. Może wystarczy tylko przeczyscić styki.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów . Mam pytanie odnośnie kontrolki cienienia oleju. Czy rano na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka  ta kontrolka powinna sie zaświecić    wzorem innych ( np poduszka), a po uruchomieniu silnika zgasnąć? U mnie się nie zapala, jakby jej ogóle nie było. Czy tak być powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szwiesiek napisał:

witam kolegów . Mam pytanie odnośnie kontrolki cienienia oleju. Czy rano na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka  ta kontrolka powinna sie zaświecić    wzorem innych ( np poduszka), a po uruchomieniu silnika zgasnąć? U mnie się nie zapala, jakby jej ogóle nie było. Czy tak być powinno?

nie, kontrolka o której mowa w tym temacie zapala się na wyświetlaczu centralnym (fis) na żółto. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten komunikat to wciśnij przycisk check przy liczniku i wszystkie systemy zostaną sprawdzone, wyświetlając przy tym komunikaty, w tym poziom oleju

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek95 napisał:

nie, kontrolka o której mowa w tym temacie zapala się na wyświetlaczu centralnym (fis) na żółto. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten komunikat to wciśnij przycisk check przy liczniku i wszystkie systemy zostaną sprawdzone, wyświetlając przy tym komunikaty, w tym poziom oleju

czyli u mnie jest w porządku? Moje starsze inne uta miały tak, że po uruchomieniu silnika czerwona kontrolka oleju gasła, a ta sie naet nie zaświeci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, misiek95 napisał:

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

 

3 minuty temu, misiek95 napisał:

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

sorry, że może nie  tym wątku, ale nurtuje mnie nadaal pytanie..to to auto nie ma kontrolki ciśnienia oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwiesiek napisał:

 

sorry, że może nie  tym wątku, ale nurtuje mnie nadaal pytanie..to to auto nie ma kontrolki ciśnienia oleju?

d062e25s-1920.jpg

Nie wiem co rozumiesz przez kontrolkę. Taki komunikat wyświetli Ci sie jak ciśnienie oleju będzie za niskie. Czy to kontrolka? Bardziej komunikat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiek95 napisał:

d062e25s-1920.jpg

Nie wiem co rozumiesz przez kontrolkę. Taki komunikat wyświetli Ci sie jak ciśnienie oleju będzie za niskie. Czy to kontrolka? Bardziej komunikat :) 

Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Ale nadal mam wątpliwości. To jest komunikat o niskim poziomie oleju, czy o niskim ciśnieniu oleju? Bo jeśli dobrze rozumiem , to przy właściwym poziomie oleju oraz (oby nie) jakiejś awarii układu smarowania skutkującej  spadkiem  ciśnienia oleju smarowania silnika , przy  braku informacji dla kierowcy o tym,  to istnieje  możliwość awarii silnika ? Prosze o rozwianie moich wątpliwości ( lub ich potwierdzenie). Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Öldruck (czerwona konewka) to ciśnienie oleju, oil sensor (żółta konewka) to błąd czujnika poziomu oleju, żółta konewka z dopiskiem minimum oznacza przekroczenie minimalnego poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

Öldruck (czerwona konewka) to ciśnienie oleju, oil sensor (żółta konewka) to błąd czujnika poziomu oleju, żółta konewka z dopiskiem minimum oznacza przekroczenie minimalnego poziomu oleju.

dziękuje. Rozwiałeś moje wątpliwości.  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...