Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś umiera pomocy !


zielony1221

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ,

Sytuacja miała początek kilka miesięcy temu kiedy to pewnego ranka na zimnym  silniku usłyszałem dziwny dzwięk , nie czekając długo pojechałem do najbliższego mechanika  który po diagnozie wymienił mi rolki z przodu . Niestety Niemiecki artysta akrobata nie trafił z diagnozą i zalecił mi wymianę kolejnej części wartej 550 euro . Z racji z tego że ten dzwięk był raczej sporadyczny i ciężki do zdiagnozowania ,wpadłem na pomysł że poczekam z tym do urlopu w Polsce. Niestety od około 4 dni dzwięk jest bardzo głośny i piszę do was z pytaniem czy ktoś miał lub chociaż domyśla się co to może być m . Auto jezdzi jak powinno , zero błędów czy innych kontrolek , jedynie ten dziwny dzwięk który się nasila razem z obrotami.Może to alternator lub jakaś pompa ? proszę o pomoc , dodaje filmik który wam zaprezentuje jak to się strasznie drze. 

 

Edytowane przez zielony1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywając ten filmik w garażu pozbawiłeś nas możliwości ocenienia pracy tego silnika :decayed:

Pogłos i efekt zamkniętej puszki skutecznie to uniemożliwia :whistling:

A i jeszcze jedno, co mówi do Ciebie FIS po włączeniu stacyjki , bo brzęczyk drze się faktycznie jakby miał coś bardzo ważnego do powiedzenia... :D

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram coś jutro poza garażem a co do tego pisku to raczej chodziło o to ze drzwi były nie zamknięte . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę bo tak jak pisze Piotrek jest efekt zamkniętej puszki, ale coś mi tu zalatuje zacierającym się sprzęgiełkiem alternatora, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy alternator może aż tak bardzo napier..lac ? Bo mi się wydaję że to aż wprowadza wibracje na lewarek biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał na sprzęgiełko alternatora. Nawet jeśli mechanior wymienił napinacz i rolkę to przez sprzęgiełko znowu się niebawem rozsypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w Touranie 2.0TDI ale zasada działania ta sama. u mnie jak siadło sprzęgiełko to aż budą całą trzęsło i strasznie rumotało. Także do przejrzenia sprzęgło altka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba macie racje bo śmierdzi strasznie z alternatora spalonymi kablami , dorzucam fotkę bo coś mi się wydaje że ta miedz powinna inaczej wyglądać .

49175733_338143326966388_3249824675676553216_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź śrubokręt i sprawdź czy wiatraczek w alternatorze jest na sztywno, czy da go w jedną stronę obrócić. Będziesz wiedział czy sprzęgiełko działa czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...