Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze polecacie do A4 B9?


tadziak

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos podrzucić procedurę wymiany tarcz i klockow z Elsa? Bylbym bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 08:43, dymekn napisał:

Czy do tarcz 318mm przód z 4 tloczkowymi zaciskami podchodzi tylko jeden rodzaj klocka? Taki jak poniżej? 

Screenshot_20190722-073914_Chrome.jpg

Takie . ContiTeves system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 13:57, Wandej napisał:

Takie . ContiTeves system

Ok to teraz jaki numer części. Do wyboru mam 8W0698151AD, AC bądź AQ. Według gościa że sklepu internetowego AD nie podejdzie do mojego samochodu. Tylko AC albo AQ. Czy różnica miedzy nimi może być aż tak duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dymekn napisał:

Ok to teraz jaki numer części. Do wyboru mam 8W0698151AD, AC bądź AQ. Według gościa że sklepu internetowego AD nie podejdzie do mojego samochodu. Tylko AC albo AQ. Czy różnica miedzy nimi może być aż tak duża?

Podrzuć Vin na pw to Ci dobiorę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest ktos mi w stanie powiedziec jakie max duze tarcze jestem w stanie wcisnac do 17" felgi i bez kombinowania z zaciskami. AutoDoc dobiera na przod niby nawet 349 ale bardzo w to powatpiewam. Ma ktos na ten temat jakas wiedze, albo moze sam juz zmienil na wieksze. Mnie interesi przod 338 i tyl 330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 21:32, Kevirek napisał:

Witam,

Czy jest ktos mi w stanie powiedziec jakie max duze tarcze jestem w stanie wcisnac do 17" felgi i bez kombinowania z zaciskami. AutoDoc dobiera na przod niby nawet 349 ale bardzo w to powatpiewam. Ma ktos na ten temat jakas wiedze, albo moze sam juz zmienil na wieksze. Mnie interesi przod 338 i tyl 330.

wszystko zalezy od ET i wypełnienia felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginaly audi z zimowkami 7J x 17" ET42 a na lato 18" S-Line to na 100% wejda te tarcze. Bardziej mnie martwia zaciski niz felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 18:20, Kevirek napisał:

Oryginaly audi z zimowkami 7J x 17" ET42 a na lato 18" S-Line to na 100% wejda te tarcze. Bardziej mnie martwia zaciski niz felgi.

W b8 na 17 zapakowalem nawet 356mm tylko przy 7j będziesz musiał dać dystanse. Wbrew pozora wypełnienie felgi ma duży wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy tarcze i klocki polecacie do A4 B9 190 PS z napędem na przód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aki napisał:

Jakiej firmy tarcze i klocki polecacie do A4 B9 190 PS z napędem na przód?

Tarcze OZ klocki Ferodo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić klocki z tyłu bez konieczności odwiedzania serwisu (jak cofnąć cylinderki) A4 B9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, [email protected] napisał:

Jak wymienić klocki z tyłu bez konieczności odwiedzania serwisu (jak cofnąć cylinderki) A4 B9

 

Za pomoca VCDS na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest B8 ale procedura taka sama

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc 

Mam jeszcze jedno pytanie wymieniłem klocki z przodu na oryginały ATE tylko ceramiczne ze względu na jasne felgi 

ale dalej świeci info na tablicy ze klocki do wymiany czy na tylnych tez jest czujnik? czy ewentualnie przeglądnąć jeszcze raz podpięcie z przodu,

bo czujnik był tylko na lewym kole

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś podłączyć prostownik do akumulatora bo w czasie wymiany zapłon jest cały czas włączony i vcds jest podpięty do auta żeby silniczki były cały czas cofnięte w ustawieniu serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z przodu jest tylko po jednej stronie. Może wtyczka gdzieś nie łączy. Z tyłu nie ma czujników. Na tym filmiku tego nie widać(bo pewnie tego nie zrobił) ale powinno sie po wymianie tak jak on silniczki dojechać do klocków i później w VCDS tam jest jedna z pozycji wykonanie testu kliknąć. Wtedy silniczki jadą 3 x w końcowe pozycje i przyuczają się. Poziom zużycia klocków jest na podstawie pozycji cylinderków/silniczków obliczany.

Tak jak tu na filmiku 3:22 min

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 
Wie ktoś może z jakiej firmy były montowane tarcze i klocki na pierwszy montaż (tył). A może posiada ktoś numer części.  Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...