Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śruba regulacji negatywa tył a4 b6


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zeszłej zimy uderzyłem lewym przodem w krawężnik, a później tyłem, finał taki, że krzywa kierownica przy jeździe na wprost... Ustawiłem z przodu zbieżność, ale mechanik nie mógł ustawić mi z tyłu negatywa, bo tulejka zaspawana i nie wiem co z tym zrobić Widać gołym okiem nawet, bo mam felgi 8,5j i z lewej strony lekko wystaje. Można wybić tą śrubę, i dać nową nasmarowaną?  Dodaje zdjęcie o którą śrubę mi chodzi. 

8ldAkBS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat kiedyś u siebie w b6, paskudna sprawa. Skończyło się na cięciu śruby brzeszczotem, wymontowaniu wahacza, wpasowaniu nowej tulei i wkręceniu nowej śruby. Jeżeli wózek nie jest opuszczony ani wymontowany z auta to dostęp do drugiej śruby wahacza jest całkiem "ciekawy". O wybijaniu zapomnij, śruba siedzi w tulei na amen, a poza tym za mało miejsca żeby zamachnąć się młotem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie z obu stron te wahacze.

Z jednej strony śruba poszła. Z drugiej nie było żadnej opcji - cały zamrażacz wurtha ani młot udarowy nie pozwoliły jej wybić - tylko cięcie i nowa śruba.
To jest idiotyczna konstrukcja, bo te śruby mają wzdłuż nacięcia przez które dostaje się do tulei powietrze i aluminium się hardcorowo utlenia. Dałem smaru ceramicznego aby przeciwdziałać temu zjawisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że wsadziłem później pełne śruby do regulacji geometrii od bmw e39, były łatwo dostępne, tanie i pasowały wymiarami. I nie miały już nacięć jak oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że nie będę tego jednak narazie ruszał, bo na wiosnę będę wkładał quattro i tak czy siak będę musiał to ściągać. No paskudna sprawa z tym, zaspawane na amen... Ewentualnie będę musiał wyjąć ten wahacz i kupię nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...