Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T diagnoza i logi do oceny


PrzemekBBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem A4B6 1.8T. Przy zakupie auto ładnie ciągło od dołu (2-2,5k rpm) a powyżej tych obrotów auto jechało już słabiej,w pamięci był zapisany błąd za dużego doładowania, Okazało się że przewód z zaworu N75 który idzie do turbiny,ten środkowy był pęknięty. Po zmianie na nowy auto ciągło równo od zera do odcinki ale nie miało już tej mocy od dołu. Następnie zajrzałem do WG. Z tego co wyczytałem na forum klapka powinna uchylać się od około 0.55 bara,u mnie otwierała się od 0.2. Ustawiłem na około 0.45 (nakrętka do kontrowania wkręcona prawie do końca gwintu regulacyjnego sztangi w kierunku gruszki) Auto wydaje mi się że idzie lepiej,ale nadal jest chyba coś nie tak. Po odpuszczeniu gazu słychać czasami takie syknięcie jakby był zamontowany Blow-off,oprócz tego wydaje mi się że silnik bardziej sie grzeje niż przedtem (po 20 min jazdy nie dało sie dotknąć tej plastikowej osłony silnika,tym bardziej pokrywy zaworów). Gdy mialem dostęp do turbiny to sprawdziłem luz na wirniku,jest wyczuwalny osiowy a na boki dosc duzy ale nie obciera o ściankę. Zrobiłem logi grupy 115 i 118,pierwszy jest na 3 biegu ale niestety nie do odcięcia,drugi na 2 biegu do odcinki. Jutro postaram sie zrobić na 3 do odcięcia i Wam przesłać ale narazie daje te,które mam.

Dodam że co jakiś czas przy włączeniu zapłonu słychać pompę paliwa,tak głośno zawyje i za chwile ucichnie i pracuje już normlanie

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

3 bieg,ale nie do odcięcia

2 bieg do odcięcia

Edytowane przez PrzemekBBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet logów 2+33, 3+20 i 115+118. Wpada chyba w tryb awaryjny, bo obcina doładowanie i n75 już później nie pracuje. Klapka powinna uchylać się przy 0,3 bara. Zrób też loga z odpiętym n75 i przed logami kasuj błędy nawet jak ich nie ma. Sprawdź jeszcze DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...