Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Analiza błędów/jakie części kupić (lambda, kat)


arkadiusz.nas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wrzucam screena z odczytu błędów. Mam instalacje LPG, przejechałem tym samochodem dopiero 400km ale wydaje się dobrze wystrojona - jest moc, nie szarpie. Jedynie troszkę trzesie buda na postoju, podczas jazdy raczej nie ma tego problemu (nie wiem czy to jest związane z LPG, ale chyba tak bo na LPG bardziej to czuć). Mam 4 pytania:

1. Czy istnieje szansa że wymienię sondy i okaże się że katalizatory są jednak sprawne?

2. Czy te błędy jednoznacznie kwalifikują sondy do wymiany?

3. Jeżeli trzeba będzie kupić, to jakie sondy kupować? Jakiś dobry zamiennik czy oryginał? Byłbym wdzięczny za podrzucenie linka.

4. Czy jeżeli wyjdzie że katalizatory są zapchane to będzie miało to bardzo zły wpływ na silnik, czy można jeszcze z tym jeździć?IMG_20181222_183538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadiusz.nas napisał:

Mam instalacje LPG, przejechałem tym samochodem dopiero 400km ale wydaje się dobrze wystrojona - jest moc,

Pokaż korekty z grupy 32 w blokach pomiarowych. Tylko, że jak kasowałeś powyższe błędy to przejedź kilkadziesiąt kilometrów zanim je odczytasz.

Wrzuć log 3+20+21 to będzie coś więcej widać jak stuki i czy katy mogą być przyczyną. Prócz tego vagiem można zrobić test katów, a jazda z uszkodzonymi nie jest zdrowa dla silnika i pokaż wartości z grupy 93 i będzie widać jak ustawiony rozrząd.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi dynamiczne, 3 bieg od 1,5 tys do oporu i na benzynie kasując błędy wcześniej.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...