Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprężarki ze stałym sprzęgłem na taką która jest sterowana elektromagnesem ?


Fish1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj pisałem post o zerwanym przewodzie i przytarciu sprężarki . Zastanawia mnie czy jest możliwość wywalenia takiej sprężarki ze sprzęgłem stałym i wstawienie takiej co załącza się poprzez elektromagnes ? Bo te nasze kompresory to jakas kpina . Niechcący kiedyś uleci ci gaz i wszystko idzie się za przeproszeniem j..ać . A są to koszta nie małe i plus nerwy . Strach mieć ta klime w tym aucie . Już drugi raz muszę wymienić kompresor i jestem zdołowany .... Czy ktoś robił kiedyś takiego moda ?  Jest to możliwe ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości technicznej.

sterowanie elektromagnesem jest na zasadzie załącz / wyłącz (0V/12V), a sterowanie zaworem rozprężnym jest zawsze za pomocą impulsu 12V z tym że wypadkowa zależy od długości tego impulsu, jest to metoda tak zwana PWM. Długość impulsu zależy od sterownika klimatyzacji i odczytanych parametrów ze wszelkiej maści czujników itp. to tak w dużym skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie oczywiście jest inne, ale to raczej nie oznacza że jest to awykonalne a raczej, że nie skończy się na wymianie samej sprężarki. b6 z taką i z taką klimą na pewnym etapie rozbiórki są takie same, silniki też ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie bylo kompresora sterowanego elektromagnesem. W teori wszystko da sie zrobić... pytanie tylko po co i dlaczego tak drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i problemem tu nie jest sama sprężarka bo ją mozna w prostszy lub trudniejszy sposób podmienic na cos innego, ale jej sterowanie czyli panel klimatronika już od czegos innego nie podejdzie, a przerabianie sterownika to jest niepotrzebna robota, koszty i w ogole trudna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...