Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szkoda nie z mojej winy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio czekając na wjazd na rondo ,uderzała w tył mego audi kobieta toyotą yaris .Została wezwana policja ,gdyż kobieta sama chciała ;],uszkodzenia widoczne nie są duże bynajmniej widoczne ,patrzyłem pod spodem na odboje to niby wszystko oka .Ale na normalny zdrowy rozsądek coś te uderzenie musiało przyjąć i może się uszkodzić .Dzwonili z ubezpieczenia poinformowałem o rysach na zderzaku i że nie jestem w stanie stwierdzić innych uszkodzeń od środka zderzaka .Poinformowano mnie że mogę dać do mechanika aby zdjął zderzak i sprawdził -oczywiście na mój koszt .Co panowie zrobić w takiej sytuacji przyjąć kwotę na malowanie zderzaka czy wstawić do lakiernika i tyle .Kwoty nie mam jeszcze ustalonej odszkodowania

IMG_20181224_110901.jpg

 

IMG_20181224_110853.jpg

Edytowane przez maniek2408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena szkody jest obowiązkiem ubezpieczyciela, a zatem koszt zdjęcia zderzaka, w celu dokonania oględzin i ujawnienia uszkodzeń, pozostaje kosztem ubezpieczyciela. Po takich uderzeniach, zwykle łamią się zaczepy zderzaka (to kwalifikuje cały element do wymiany), wzmocnienie zderzaka także mogło ucierpieć, a jeśli auto ma hak, to warto sprawdzić też podłogę bagażnika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hak64 napisał:

Wycena szkody jest obowiązkiem ubezpieczyciela, a zatem koszt zdjęcia zderzaka, w celu dokonania oględzin i ujawnienia uszkodzeń, pozostaje kosztem ubezpieczyciela. Po takich uderzeniach, zwykle łamią się zaczepy zderzaka (to kwalifikuje cały element do wymiany), wzmocnienie zderzaka także mogło ucierpieć, a jeśli auto ma hak, to warto sprawdzić też podłogę bagażnika). 

Dzięki za odp,auto nie posiada haka.Podczas uderzenia słyszałem jak by poduszka powietrzna wybuchła taki odgłos był.No właśnie gdzieś ta siła uderzenia gdzieś poszła ,podłogę oglądałem mam całą ,stawiam tylko na te amortyzatory co przyjęły siłę mogą być do wymiany.Poczekam na ich odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą robić problemy to oddaj do ASO na bezgotówkową, oni sobie załatwią cały temat z ubezpieczycielem we własnym zakresie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...