Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła - włączenie ich na stałe


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że bedziemy niedługo jeżdzić całą dobe na światłach mam pytanko czy jest możliwość aktywowania w kompie poprzez vaga takiego myku żeby światła zapalały sie odrazu po przekręceniu kluczyka i gasiły po jego wyjęciu , a włącznik świateł byl cały czas ustawiony na pozycji światła wlączone. Wiem że w nowszych A4 można taki numer zrobić. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić, ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego bajeru. co prawda nie mamy juz tak srogich mrozów, ale a u mnie na mazurach, bywa rano w zimę -15°C, podgrzewam swiece zarowe z 3 - 4 sekundy, i jeszcze palą mi sie światła?, to byłoby zabójstwo dla mojego akumulatora, no chyba ze twoje autko stoi w cieplutkim garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić, ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego bajeru. co prawda nie mamy juz tak srogich mrozów, ale a u mnie na mazurach, bywa rano w zimę -15°C, podgrzewam swiece zarowe z 3 - 4 sekundy, i jeszcze palą mi sie światła?, to byłoby zabójstwo dla mojego akumulatora, no chyba ze twoje autko stoi w cieplutkim garazu

miałem takie cos w nissanie dieslu kupe lat i auto stalo na dworze i niebyło problemu. Światła w momencie uruchamiania silnika zawsze sie wyłączają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie ma tego modułu chyba : [09 - Electr. Ctrl. Mod.]. Także nic nie zrobisz Vagiem.

Dopiero od modelu B6, a w nim własnie można coś takiego włączyć

09-Elec. Ctrl. Mod. K1 – KWP1281

VAG-COM works fine.

Tweak: Coding options for lighting Coding is 000XY.

X=1 for Xenon Headlights,

X=0 for conventional Halogens.

Country DRLs: Fogs w/o low beams:

Y=1 RDW (Rest of World) No Yes

Y=2 NDL (Netherlands) Yes Yes

Y=3 USA No No

Y=4 KAN (Canada) Yes Yes

Y=5 DAN (Denmark?) Yes Yes

Y=6 SON (Other?) Yes Yes

Fogs w/o low beams only appears to work on 2002 models. For 2003+ models, we know of no way to run the fogs without the low beams, except Canadian, which turns on Daytime Running Lamps (DRL's). We are not sure why there are so many Yes/Yes combinations; there must be some other features controller by this. The state of the Radio and Climate Control lighting is affected by this coding as well.

Ale wtedy też masz załączony tylko przód, co z tyłem ? Myślę, że policja nie pozwoli na coś takiego ? :confused:

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB6.html

DRL = Daytime Running Lights

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych nie można tak zrbić VAG-iem.

Poszukaj postów kolegi Kapsel i poczytaj o dołożeniu takiego urządzonka z firmy amt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moglby mi zalaczyc cos takiego?Bo ja nie znam sie jeszcza na VAG-u kompletnie ale bede chcial zaczac sie tym interesowac ale za nim to wszystko skompletuje to chcialbym miec te swiatelka i zamykanie zamkow w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do świateł załóż uws-a i będa sie zapalały siedem sekund po odpaleniu silnika więc w zimie nie ma żadnych problemów mam to założone u siebie i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz juz mam pewność że niema możliwości przez vaga w naszych poczciwych B5 , może macie jakiś schemacik albo urządzonko żeby coś takiego założyć mechanicznie lub jakie kabelki ze sobą połączyć coby spełniało swoją funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem ale niestety u mnie sie nie da :( Da sie zmienić wersje bryki na fińską , wtedy światła działają non top w pozycji 0 . Może w B5 też tak można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem ale niestety u mnie sie nie da :( Da sie zmienić wersje bryki na fińską , wtedy światła działają non top w pozycji 0 . Może w B5 też tak można ?

było chyba coś takiego w B5 na skandynawie ale z tego co sie dowiedziałem swiatła swiecą tylko z przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić, ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego bajeru. co prawda nie mamy juz tak srogich mrozów, ale a u mnie na mazurach, bywa rano w zimę -15°C, podgrzewam swiece zarowe z 3 - 4 sekundy, i jeszcze palą mi sie światła?, to byłoby zabójstwo dla mojego akumulatora, no chyba ze twoje autko stoi w cieplutkim garazu

miałem takie cos w nissanie dieslu kupe lat i auto stalo na dworze i niebyło problemu. Światła w momencie uruchamiania silnika zawsze sie wyłączają

kazdy to wie ze swiatła MIJANIA (postojowe palą sie cały czas)sie wyłączają przy kręceniu rozrusznikiem, chodzi o to ze nie wyłączają sie przy podgrzewaniu swiec, a przy uruchamianiu silnika przy duzych mrozach zaleca sie wyłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń które p[obierają moc z aku (radio, oswietleinie kabiny, światła itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlasnie, teraz mi sie przypomnialo - w mojej A4 swiatla, nawet gdy przelacznik byl w pozycji wlacz, wylaczaly sie po jakiejs minucie... auto przez minute stalo na postojowkach, potem swiatla sie wylaczaly. przy przekreceniu kluczyka wlaczaly sie. mialem cos pogrzebane, czy w kazdej A4 tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlasnie, teraz mi sie przypomnialo - w mojej A4 swiatla, nawet gdy przelacznik byl w pozycji wlacz, wylaczaly sie po jakiejs minucie... auto przez minute stalo na postojowkach, potem swiatla sie wylaczaly. przy przekreceniu kluczyka wlaczaly sie. mialem cos pogrzebane, czy w kazdej A4 tak jest?

_________________

Oj, musze to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A czy da sie zrobic by same tylne postojowki sie swiecily po przekreczeniu kluczyka? (nie mowie tu o vagu). Bo hella nie przewidziala naszych przepisow w swiatelkach do jazdy dzienej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ustawy "prawo o ruchu drogowym" potocznie zwanej jako kodeks drogowy maja sie palic przez 24 godziny albo swiatla mijania, albo swiatla do jazdy dziennej + swiatla postojowe z tylu. :rolleyes: (ktore nawiasem mowiac mam :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zrobić, ja osobiscie nie chciałbym mieć takiego bajeru. co prawda nie mamy juz tak srogich mrozów, ale a u mnie na mazurach, bywa rano w zimę -15°C, podgrzewam swiece zarowe z 3 - 4 sekundy, i jeszcze palą mi sie światła?, to byłoby zabójstwo dla mojego akumulatora, no chyba ze twoje autko stoi w cieplutkim garazu

Często w czasie mrozu zaleca się włączenie świateł przed uruchomieniem silnika w celu pobudzenia akumulatora, wiec wcale nie musi to oznaczac jego smierci, a wrecz przeciwnie.

Co do automatycznego zalaczania swiatel, to ciekawym patentem jest wlaczenie sie swiatel po pierwszym nacisnieciu pedalu hamulca.

A tu link do postu na elektrodzie na ten sam temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic373106.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...