Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytki oleju


Konradsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj Nowy..

Od niedawna jestem posiadaczem audi a4b6 3.0 asn quattro.. problem polega na tym ze gdy byłem ostatnio w trasie 1200km zauważyłem zbyt duże ubytki oleju (7l na 1200km) wycieków brak, troszke kopci na niebiesko.. ktoś przerabial podobny problem? Proszę o pomoc

20181222_140636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nierealne żeby motor spalił tyle oleju. Szukaj wycieków. Możesz obejrzeć również świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby do mnie nie przemawia:) Masz osłonę pod silnikiem? Nie jest uwalona w oleju? Jak długo masz to auto? Wcześniej nie kontrolowałeś stanu oliwy? Nagle zaczęła tyle brać czy brała wcześniej ale mniej? Przy takim spalaniu oleju miałbyś niebiesko na podwórku po przygazówce. W ogóle nie wiem czy silnik by poprawnie pracował.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od 3 tygodni.. 

Osłony pod silnikiem nie mam więc było by widac plamy czy cos, krecilem się w pobliżu domu i wszystko było okej dopiero w trasie po 600km zaczęły się dziać dziwne rzeczy.. 

Co 15km komputer pokazywał niski stan oleju I tak przez 90km.. potem się uspokoilo, i jakoś wróciłem do domu aaa I jeszcze wyskoczyła kontrolka EPC jeżeli miało by to coś do tego. 

Dymic nie dymila na trasie bo wracaliśmy na dwa auta I ciągle jechał za mna

Edytowane przez Konradsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 litrów na 1200km to nawet nie przepalają zajechane tfsi i jakoś ciężko mi w to uwierzyć:P Przy takim przepale i braku wycieków to szukaj innego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś od os prywatnej czy handlarz? jeżeli nie masz  wycieków to ktoś sprzedał Ci totalny gnój. Rękojmia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba prywatna, powyżej 14 dni od kupna to jest już dobrowolna kwestia sprzedającego czy odda pieniądze czy nie... więc lipa..

Kupując nowy silnik niewiadomo czy będzie okej.. 

Może tutaj jakaś głupota jest do naprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Konradsk napisał:

Może tutaj jakaś głupota jest do naprawy..

taaa.... silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ASN cieszy się dość złą opinią ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby motor spalał takie ilości oleju. Sprawdź to dobrze na podnośniku. Obejrzyj świece, powinien być na nich sajgon po przepale takich ilości oleju. Ogólnie szukaj, nikt Ci tu raczej nie znajdzie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto czeka u mechanika więc na dniach będzie prawdopodobnie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem w misce olejowej, ponoć to są wtryski olejowe, blok jest porysowany (rysy wyczuwalne pod palcem) głowice niewiadomo w jakim stanie..

20190126_185429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rurkę rownież znalazłem w swojej misce ale nie wiedziałem od czego ona. Auto jeździło normalnie moje i oleju brało tyle co v6 czyli jakiś 1 litr na 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...