Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Spalanie


Thomasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie , co może być że mi moja Ada dużo pali 7.7 l . Dpf mam wycięty jeśli to ma jakieś znaczenie i opony 235 /45/17  . Brat ma taką samą i spalanie 6.5 l. Powiem jescze że nie kopci i rozrząd był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi pokazuje komputer po za tym na całym zbiorniku robię 850 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem brat ma taką samą i robi 1100km tylko kapcie ma 225 /45/17 , ale to raczej od opon to tak bardzo nie zależy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień się z bratem autem na tydzień i sprawdź czy spalanie się zmieniło. Każdy jeździ inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób komplet podstawowych logów. Po tym można wstępnie będzie określić jaki jest tan silnika... każda odchyłka od podstawowych parametrów może mieć wpływ na spalanie... 

To samo kiedy  jedno auto startuje z garażu, inne spod chmurki... jedno jeździ częściej, jest bardziej dogrzane, inne stoi po 2 dni na dworze... to wszystko się bardzo liczy kiedy mamy temperatury bliskie 0.

Nawet różnice mogą wynikać z tego gdzie lane jest paliwo... Do tego szerokość opon, kształt bieżnika... Tyle jest czynników, że ciężko do siebie przyrównywać spalanie... Jazda po równinach czy w terenach górzystych... 

To samo co koledzy wyżej, nie zawsze można wierzyć w FIS... najlepiej zalać pod korek, przejechać 100, zalać ponownie i masz odpowiedź...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima też swoje spalanie wciągnie gdyż używamy ogrzewania lub ogrzewania postojowego, wymiana filtra powietrza i paliwa powinno wymienia się przed zimą a najlepsze kapcie do tych aut to 215/45 lub 215/50 i 225/45 , kolego nie licz z komputeta tylko licz od dystrybutora z dytrybutora dobrze policzysz a komp z auta zawsze oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...