Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z dość dużym branieem oleju


szypi1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż  posiadam Audi a4/b6 i bierze mi dość dużo oleju. Słyszałem, że to jest dosyć normalne tych Audi używanych . No ale czy każde audi a4/b6  z każdym silnikiem bierze tyle oleju?

Czy są jakieś silniki Diesla lub benzynowe, gdzie jest pewność, że ten olej raczej mniej ucieka? 

No i jeszcze jedno pytanie. Ile mogły mieć koszty aby naprawić te Audi aby nie brało tyle oleju?

Nie jest to uciążliwe aż tak ale jednak trzeba ten olej dolewać i to dość często. No ale znajomy mówił, że nie warto naprawiać tylko po prostu trzeba dolewać . Jakie macie zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tysiąc kilometrów jakiś 1 litr  jakoś...Jakbym liczył. Chociaż bywa że 0,7

Edytowane przez szypi1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już sporo, ale jak nie robisz dużych przebiegów to bym nic z tym nie robił tylko dolewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do kolegi, wymieniłem 3 tyg temu olej, zrobiłem ok. 800 km dziś zaświeciła kontrolka, silnik 1.8t 163km,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Ci przez internet zdiagnozować auto? Przed wymianą nie brało i nagle zaczęło? W silniku z turbo zacznij od najprostszego czyli sprawdzenia czy to ono nie puszcza oleju.

I głupie pytanie - zaświeciła Ci się żółta czy czerwona kontrolka od oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Mamy Ci przez internet zdiagnozować auto? Przed wymianą nie brało i nagle zaczęło? W silniku z turbo zacznij od najprostszego czyli sprawdzenia czy to ono nie puszcza oleju.

I głupie pytanie - zaświeciła Ci się żółta czy czerwona kontrolka od oleju?
 

Dopiero kupiłem auto więc wymieniłem od razu. Zaświeciła się zółta, minimum. Tez wiedziałem że bierze olej ale sporo wzięło jak na tyle KM, to się podłączyłem do pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 13:37, szypi1989 napisał:

na tysiąc kilometrów jakiś 1 litr  jakoś...Jakbym liczył. Chociaż bywa że 0,7

Kolego też mam z tym problem ? wciąga mi ten olej strasznie, z tego co właśnie czytałem w paru źródłach to większość ludzi ma z tym problem, jeszcze jak jeżdżę po mieśćie to jest git ale wyjeżdzając na autostradę masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 13:54, Emejcz napisał:

No to już sporo, ale jak nie robisz dużych przebiegów to bym nic z tym nie robił tylko dolewał.

myślisz że nie robiąc dużych przebiegów to jest dobre takie dolewanie dla silnika  ?

Edytowane przez joko88
bład w piśmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu ma być dobre czy złe :D

Trzeba utrzymywać odpowiedni stan oleju i tyle, a dolewka z logicznego punktu widzenia nie może szkodzić, a nawet pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...