Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odkręceniem nakrętki wahacza dolnego


rs50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odkręceniem nakrętki z wahacza dolnego. Nakrętkę wykręciłem do połowy, następnie zaczęła się obracać cała śruba razem z nakrętka.. Jest jakaś możliwość odkręcenia tej nakrętki?

 

51cd2d1d8b26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej śrubie od góry powinno być wejście na torxa zeby ją przytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem z torxem, ale gniazdo się przekręciło

Edytowane przez rs50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,  że wachacz i tak do wywalenia, to spróbuj złapać tu gdzie guma jakaś żabką. Ewentualnie usuń gumę, i utnij szlifierką, resztę wybij. Miałem to samo i tylko w ten sposób odkręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj koło, i spróbuj coś podstawić pod główkę wahacza tak by stożek wbił się i zaklinował z powrotem do zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloz dzwignie miedzy wahacz a zwrotnice tak by sworzeń byl napiety i powinno isc.

Jak to nie da rady to podloz cos pod wahacz tak by sworzen sie wcisnal na swoje miejsce.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sworzeń z wachacza ma możliwość wskoczenia na swoje miejsce, tak żeby sie nie obracał? Najpierw spróbuje odkręcić tak żeby nie niszczyć wahacza. W ostateczności bedzie trzeba uciąć.

21 minut temu, wesz82 napisał:

Wloz dzwignie miedzy wahacz a zwrotnice tak by sworzeń byl napiety i powinno isc.

Nie rozumiem do końca o co tutaj chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij to koło, podłóż lewarek pod sworzen tego wahacza co chcesz odkrecić i unieś troche ten lewarek w góre, sworzen się zblokuje i odkręcisz. napisz czy pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dałem rady odkręcić tej nakrętki. Podkładałem lewarek pod sworzeń, ale w dalszym ciągu obraca się nakrętka razem ze sworzniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tulejka juz kreci sie ze swozniem.

Jak masz mozliwosc to podloz cos na zasadzie dzwigni miedzy sworzen a zwrotnice i nacisnij mocno.

Zadziala to tak jak dokrecona sruba i powinno odpuścić. 

Oczywiscie nie żałuj wdka na ta nakretke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozetnij wahacz kontówką ewentualnie piłką do metalu (zabawy sporo, ale to alu) gdzie siedzi w nim kula sworznia i ściągnij wahacz z kuli sworznia. Dobrze szczypce do chwycenia i nie ma, że boli. Jeśli regeneracja to delikatnie lewarkiem pod wahacz, poluzować nakrętkę ile się da, klucz na nakrętkę i urznąć górę sworznia zaraz pod nakretką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...