Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalona wiązka pod kierownicą A4 B6


BartriczkoSM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, wczoraj jadac moja a4 poprostu zgasła i zaswiecila się kontrolka od ESP (w aucie śmierdziało spaloną elektroniką) . Po podłączeniu kompa nie było komunikacji z ECU silnika. Dzisiaj po sholowaniu samochodu, kontrolka  zgasła samochód odpalil kilka razy, po czym chodził na biegu jałowym przez kilka minut i zgasł. Po odkreceniu osłony pod kierownicą zobaczyłem spaloną wiązke ( główny plus który idzie z akumulatora i podchodzi na szynę z której rozchodzą sie inne przewody). Co mogło być przyczyną?  Obstawiam,  że coś miało ogromny pobór energii(obwód zabezpieczony bezpiecznikiem 150A zaraz za akumulatorem)?  W załączniku dodaje zdjęcia. 

_20181229_200654.JPG

_20181229_200535.JPG

Edytowane przez BartriczkoSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie rochodzi się od szyny. Wg mnie połączenie było źle skręcone i szyna się zagrzała. Ewentualnie jeden z przewodów musiał się połączyć z masą, ale wtedy ten jeden byłby totalnie wypalny. Wcześniej nie miałeś żadnych problemów z elektryką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozchodzi sie od szyny. Nigdy żadnych problemów nie było. Teraz prócz braku zapłonu wszystko dzialalo dobrze. Bo tak myślę,  że raczej odpada scenariusz, że akurar wszystkie odbiorniki z tej śruby na szynie pobierały tyle prądu żeby spalić kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by bezpieczniki poszczególnych odbiorników powywalały. Prawdopodobnie słaby kontakt był jak kolega wyżej pisze

Widać, że grzało się w miejscu łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie lutuje wszystko i skręcam i zobaczymy co dalej :)

 

 

A wiecie może od czego są te kable? 

Edytowane przez BartriczkoSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...