Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie Lamp BIXENON S4 B8 LIFT


Slawek093

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z parowaniem lamp w s4 b8 lift.. Czy miał ktoś z was kiedyś taki problem i czy udało sie go jakoś rozwiazać? Dodam że problem ten praktycznie nie występuje w lecie, podczas intensywnych opadów deszczu i czasem po myjni najbardziej parują... 3 dni temu lampy przyszly z regeneracji, czyszczenia środków i uszczelniania na nowo? 

20181230_142732.jpg

20181230_170735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ci powie ze to po regeneracji. I ten co robił to jego wina.  Z tym ze te lampy parowaly wcześniej.  Lampy przerabiane z USA.  Sprawdzone odpowietrzniki, dekle. Zaspawane uszkodzenia. Lampy ponownie klejone na nowym sznurze butylowym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wiem że to nie wina regeneracji bo regeneracja jest wykonana wedlug mnie bardzo dobrze. Chodzi mi o to czy miał ktoś kiedyś taki problem, gdzie szukać bo już nie mam pomysłu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lampa są jakieś wężyki do czego one służą? Słyszałem że jak to właśnie się zatka to później zaczynają parowac. Sporo b8 i 8t robię. Parowanie lamp po umyciu rzadki widok. Dosyć mocno wysokie ciśnienie idzie po całym przodzie. Kierownika b8 które więcej stoi jak jeździ, po każdym umyciu lampy mega zaparowane. Od czego to zależy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te wężyki to właśnie idą od odpowietrzników.. u mnie wszystko sprawdzone, czyszczone i nadal to samo? Po jezdzie w deszczu, podnioslem maske do góry i lampa jest mokra tylko w miejscu regulacji przy błotniku więc według mnie może tam jest gdzies "pies pogrzebany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem raz taką sytuację że jeden lampa mi prxypparowala po myciu a nigdy nie była rozlejana .okazało się że zaślepka nie była dobrze włożona teraz problemu nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  mam pytanie. Wymieniłem żarówki, więc zdemontowalem prawy reflektor w lewym obyło się bez demontażu. Podczas tego zabiegu wypioł mi się odpowietrznik. Teraz nie mogę zlokalizować, gdzie był podłączony... Ktoś pomoże? 

 

20190207_115945.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też nie stety występuje efekt parowania lamp. Rozwiązał już ktoś ten problem? Nie ukrywam że jest to bardzo denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wszystkie odpowietrzniki,dekielki,gniazda lamp. Czy wszystko jest na miejscu i czy szczelne.  Drugi etap to łączenie obudowy z kloszem. Klosz wklejany jest na butylu.  Czasami po rozklejeniu lamp nie każdy zmienia klej i zdarza się że nie jest szczelne. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z kondensacją pary wodnej  po deszczu w B8 przedlift reflektor, zauważyłem małe pęknięcie na linii mocowania klosza z obudową lampy, być może to jest powodem. Pytanie gdzie na dolnym śląsku można udać się z tym problemem znalezienia usterki/uszkodzenia i ewentualnie wykonanie uszczelnienia oraz wyczyszczenia klosza od środka ? dziękuję z góry za wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie problem tkwi w rozklejaniu lub naprawie lamp,

wymieniałem u siebie lampy xenon zwykłe na xenon skrętny i w jednej z tych lampa tak właśnie skraplała się woda, okazało się, że była ona wcześniej naprawiana, miała ślady po rozklejaniu

 próbowałem ją czyścić, suszyć, wszystko posprawdzane i dalej parowała tylko ta jedna lampa

pomógł jedynie zakup innej lampy, która nie była rozklejana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby można wytłumaczyć to że fabryczne, nie otwierane, nie ruszane też potrafią przyparować ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam myślę  że woda dostaje się z góry  tam gdzie się reguluje wysokość lampy.  Tam jest wejście na imbus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...