Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpiska pinów napędu nawigacji


andrew01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czy mógłby mnie ktoś poratować rozpiską pinów od napędu/modułu nawigacji (mała nawigacja między zegarami), jaki jest w bagażniku po lewej stronie? Jeśli dobrze kojarzę, przy nawigacji też jest wyciszenie radia zrobione i chciałbym się do tego wyciszenia podpiąć przy wrzuceniu wstecznego. Ostatnio dodawałem PDC i mi tego brakuje, a skoro mam nawigację to wszystko bym ogarnął w okolicach bagażnika.

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radio ? BNS 5.0 ? (RNS-LOW) ? czy po prostu zwykłe radio a tylko mała nawi (NS-LOW) i panel sterowania w tunelu ? 

jak ns-low to masz schemat NS-LOW.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, radio zwykłe symphony II, dzięki bardzo, a masz może taką zwykłą rozpiskę pinów z tyłu napędu? Tych schematów co załączyłeś to tak nie ogarniam do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz do radia taki sygnał: MUTE, jest to sygnał wykorzystywany przez telefon/BT: 

pinout_867683178_1275594387_200802270926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co mnie interesuje to jest zdaje się J401-T20e/17, czy dobrze rozumiem, że w przypadku posiadania telefonu (trzy gwiazdki), mute idzie z nawigacji do BT i potem dalej do radia? Czyli wystarczy, że przez przekaźnik zasilany lampką wstecznego podam masę na T20e/17 i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wytargaj radio i zobacz czy masz rzeczywiście to przyłączone do radia, czy czasem nie będzie trzeba doprowadzić na ten T10/1 przewodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone mam na pewno, targałem całość jak wrzucałem BOSE i pamiętam, że ten pin był obsadzony, po drugie wyciszenie działa jak ktoś do mnie dzwoni :)

Jeszcze raz dzięki bardzo :hi:

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andrew01 napisał:

 po drugie wyciszenie działa jak ktoś do mnie dzwoni

No to jesli dasz masę przez przekaźnik na ten obwód to powinno być OK ;) Daj znać po zrobieniu czy działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać na pewno, tylko z czasem u mnie krucho i materia musi nabrać mocy prawnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapobiegawczo wrzuć sobie diodę zaporowo w układ jeśli masz MCE High ;) Tak, żeby napięcie szło tylko w stronę przekaźnika i nie wróciło na MCE :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dioda musi być, co prawda zdania są podzielone ale ja tam wole nie ryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andrew01 napisał:

ale ja tam wole nie ryzykować

Otóż to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 20:36, kamil-vag napisał:

 Daj znać po zrobieniu czy działa :)

Oj długo to trwało zanim się w końcu za to zabrałem - ale zrobione i działa idealnie :) 

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...