Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji ?


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jestem pewny czy to właściwy dział ale proszę o pomoc. Mianowicie rozleciała mi sie sprzeżarka klimy. Wypadł jakiś pierścień i tak jakby część sprzęgła. No i teraz mam dylemat co dalej. W przypadku gdyby problem wystąpił w aucie sprzed 2004r sprawa byłaby prosta bo zwalam pasek i jade dalej. Niestety w tym AVFie klima napędzana jest chyba razem ze wspomaganiem i resztą. Chciałbym dowiedzieć sie czy mogę tak jeżdzić czy trzeba na linkę i do mechanika. Dodam że po ,,wybuchu''silnik pracował ok 1 minuty i nie zauważyłem aby pasek od osprzetu zaczął jakoś zsuwać się. Jest możliwość aby w koło pasowe od sprężarki klimy sie zsuneło i narobiło jeszcze gorszych problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka klimy w B6/B7 jest cały czas napędzana paskiem PK podczas pracy silnika, za to czy spręża czynnik w układzie odpowiada elektrozawór znajdujący się na niej, sterowany przez klimatronik.

Na ewentualność zatarcia jest zabezpieczona sprzęgłem zrywnym, które w takim przypadku ulega zniszczeniu i przeniesienie napędu zostaje odłączone ( obraca się tylko koło pasowe sprężarki, które jest ułożyskowane na obudowie sprężarki i robi w tym momencie tylko za rolkę prowadzącą pasek PK ).

Jeżeli to ono zostało zerwane to możesz tak jeździć, nic się nie powinno stać. 

Oczywiście dla pewności powinieneś sprawdzić czy tak właśnie jest .:hi:

P.S.

No i oczywiście jak się to potwierdzi to możesz się zacząć powoli rozglądać za drugą sprężarką , żeby jak przyjdzie wiosna naprawić klimę ( oczywiście jeżeli Ci jest niezbędna w cieplutkie dni , bo jak nie to możesz sobie naprawę odpuścić :decayed: ) 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na właśnie taka konkretna odpowiedz liczyłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simsonek napisał:

 1. Mianowicie rozleciała mi sie sprzeżarka klimy. Wypadł jakiś pierścień i tak jakby część sprzęgła.

2. No i teraz mam dylemat co dalej.  Chciałbym dowiedzieć sie czy mogę tak jeżdzić czy trzeba na linkę i do mechanika.

3. Dodam że po ,,wybuchu''silnik pracował ok 1 minuty i nie zauważyłem aby pasek od osprzetu zaczął jakoś zsuwać się. Jest możliwość aby w koło pasowe od sprężarki klimy sie zsuneło i narobiło jeszcze gorszych problemów ?

1. Sama sprężarka może być nadal sprawna.

2. Można jeździć.

3. Z tym "wybuchem" to trochę demonizujesz. Rozleciało się sprzęgło co przy tych obrotach może narobić hałasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KINIAM napisał:

1. Sama sprężarka może być nadal sprawna.

Nie słyszałem jeszcze by to sprzęgło zerwało się bez przyczyny :decayed:

O ile w lato może się to stać z powodu awarii wentylatorów i związanego z tym wzrostu ciśnienia w układzie , o tyle zimą jest to mało prawdopodobne .

Jeżeli w układzie klimy nie ma czynnika to na 99% po takiej akcji sprężarka nadaje się na złom :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...