Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwane mocowanie reflektora


Miki95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, borykam się z problem gdyż urwalo mi się górne plastikowe mocowanie reflektora. Sklejalem je w lecie i kropelką oraz dodatkowo sylikonem na gorąco ale puściło w efekcie czego reflektor z boksenonem drga jak głupi.

Czy jest sposób by to jakoś sensownie przymocować? 

Ewentualnie czy korpus ze zwykłej żarówki jest taki sam żeby przerzucić moje organy bixenon do środka? Bo dużo tańsza jest lampa z nieurwanymi zaczepami zwykła od biksenonu. 

Mieliście może taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy są inne w różnych lampach.

 Są trzy opcje. 

- Spawanie uchwytu.

-Reperturka

-Wymiana obudowy na taką samą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 17:07, Gwerty napisał:

Obudowy są inne w różnych lampach.

 Są trzy opcje. 

- Spawanie uchwytu.

-Reperturka

-Wymiana obudowy na taką samą.  

Potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż trochę się ociepli i sorubuje pospawać, jak się nie uda to kupię zestaw naprawczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie kup paseczki polipropylenu pp - takie średniej twardości, a do pospawania wystarczy lutownica, tylko pamiętaj, że aby trzymało to musisz pomieszać oba materiały więc robi się to na taką jakby choinkę.

Robiłem u siebie z kilkoma elementami i efekty są rewelacyjne. Nie ma lepszego/tańszego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 07:38, Emejcz napisał:

Weź sobie kup paseczki polipropylenu pp - takie średniej twardości, a do pospawania wystarczy lutownica, tylko pamiętaj, że aby trzymało to musisz pomieszać oba materiały więc robi się to na taką jakby choinkę.

Robiłem u siebie z kilkoma elementami i efekty są rewelacyjne. Nie ma lepszego/tańszego sposobu.

Posiadam kilka rodzajów lutownic i hot air więc mam nadzieję że dam radę, tylko jak byś mi z grubsza wyjaśnił tak na chłopski rozum jak to zrobić żeby było dobrze. 

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz taki sprzęcior to zapewne lepiej to umiesz robić niż ja :)

Ogólnie wygląda to tak, że nagrzewasz grot i roztapiasz te paseczki dotykając do uszkodzonego elementu. Jak jest to już trochę ciepłe to po prostu wjeżdżasz grotem w ten plastik na wylot i tak jakby mieszasz nim te tworzywa - od reflektora i paseczek pp - potem sobie zaklepujesz grotem i dajesz tego tyle aby było ładnie sztywno.

Nawet jak ci nie wyjdzie od razu to poprawisz - może nie będzie ekstra estetycznie, ale ogólnie sukces jest gwarantowany.

 

Ważne jest w zasadzie tylko to aby zmieszać te tworzywa - po to jest roztapianie na wylot. Jak nie zmieszasz to odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2019 o 14:00, Emejcz napisał:

No jak masz taki sprzęcior to zapewne lepiej to umiesz robić niż ja :)

Ogólnie wygląda to tak, że nagrzewasz grot i roztapiasz te paseczki dotykając do uszkodzonego elementu. Jak jest to już trochę ciepłe to po prostu wjeżdżasz grotem w ten plastik na wylot i tak jakby mieszasz nim te tworzywa - od reflektora i paseczek pp - potem sobie zaklepujesz grotem i dajesz tego tyle aby było ładnie sztywno.

Nawet jak ci nie wyjdzie od razu to poprawisz - może nie będzie ekstra estetycznie, ale ogólnie sukces jest gwarantowany.

 

Ważne jest w zasadzie tylko to aby zmieszać te tworzywa - po to jest roztapianie na wylot. Jak nie zmieszasz to odpadnie.

W następną sobotę zabiorę się za to i dam foto relację może komuś się przyda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Kupiłem uniwersalny polipropylen. Po wyciągnięciu reflektora okazało się, że jest on wykonany z PP+GF (Polipropylen z włóknem szklanym).  Spróbowałem skleić i jakby nie było trzyma narazie za***iście. Dzięki Emejcz za radę! Co najważniejsze to już lampa nie skacze :)

 

 

 

Edytowane przez Miki95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...