Skocz do zawartości
IGNOROWANY

akumulator się rozładowuje ...


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

ładowałem wczoraj akumulator bo padł, po naładowaniu napiecie ok 12,60-12-70, po nocy, samochod nie jezdzony napiecie spadło do 12,5 wiec spadek bardzo duzy

dzisiaj odpiąłem klemy, naładuje aku jeszcze raz, sprawdze napiecie i po 1 czy 2 dniach sprawdze napiecie, jak spadnie to wina akumulatora tak ? oczywiscie aku bedzie caly czas odpiety od klem (akumulator centra futura 64 - ma rok czasu)

czy napiecie moze o iles tam spasc z akumulatora samo ? nie znam sie na tym wiec pytam tutaj

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak napięcie może spaść samo, zależne jest między innymi od temperatury otoczenia.

Jeśli coś Ci rozładowuje Aku to podłącz aku przez miernik i sprawdź prąd spoczynkowy przy zamkniętym samochodzie po ok. 30 minutach. wtedy wszystkie sterowniki powinny się "uśpić" i powinno to dać jakiś obraz czy coś zjada prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie powinno spasc az tak drastycznie ?

jak to sprawdzic? mozna tak po ludzku?:) jestem laikiem w tej dziedzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,1V przez noc to jest drastycznie? i dodatkowo pewnie jak ładowałeś, to w domu więc pomiar robiony w ciepłym, a później sprawdzałeś rano już zimne auto (tak przypuszczam) w takiej sytuacji różnica w napięciu to sprawa normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek899 napisał:

ale chyba nie powinno spasc az tak drastycznie ?

jak to sprawdzic? mozna tak po ludzku?:) jestem laikiem w tej dziedzinie

pobór prądu sprawdzasz poprzez wpięcie się miernikiem ustawionym jako Amperomierz w obwód pomiędzy klemę + a instalację auta. (miernik robi tutaj za połączenie instalacji auta z aku więc nie można odpalać auta itp.) tylko zamknięcie auta i obserwacja czy prąd spoczynkowy spada prawie do 0 czy nie. Poszukaj na forum są tematy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie troche spadło, ładowałem w garazu ładowarka mx cos tam :) jutro pewnie bym miał z 12,3 :)

ok, pomiedzy kleme + to wiem, a czarny gdzie podlaczyc ? w ktore miejsce ?

 

ps. poza tym jak samochod stoi nie ruszany z pare dni to samochodu nie odpale

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za tepy chyba, mam odpiete 2 klemy, ustawiam miernik na ampery np na 20 i czerwonym przewodem dotykam do przewodu masowego, a drugi do akumulatora z minusem ?

tak mi wyskakuje 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jak na rysunku. klema + ma byc podłączona do AKU, minusowa klema do czerwonego przewodu z miernika, a - z AKU podłacz do czarnego przewodu z miernika.

Miernik musi miec odpowiednio wpięte przewody do gniazd pomiarowych, czarny do COM a czerwony do gniazda gdzie jest A. Zakres miernika jak zamkniesz już auto z pilota czy z kluczyka to zmniejszaj aż do czasu kiedy pojawią się jakieś wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko masz dokładnie pokazane, lepiej sam bym nie wytłumaczył. Jeśli chodzi o aku to zawsze po podłączeniu do auta spadnie na nim napięcie spowodowane jest to tym że zanim wszystkie systemy elektryczne się uśpią (przeważnie kilka minut) pobierają jakiś niewielki prąd. Temat wielokrotnie poruszany na forum, poszperaj trochę to znajdziesz możliwe przyczyny. Jeśli nie potrafisz zmierzyć podjedź do kumatego elektryka samochodowego, pomierzy Ci napięcie ładowania, pobór prądu na postoju itp. może coś podpowie. Być może radio lub jakaś żarówka w schowku lub gdzieś wewnątrz pobiera prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje ok 0,28, schodzi z ok 1

tylko ze od rana miałem zdjete klemy, teraz czerwona załozyłem i taka wartosc wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę odczekać. Najlepiej to wykombinować, żeby nie było przerwy w zasilaniu, wspomóc się dodatkowymi przewodami. Zdrowy roczny aku po naładowaniu w temp. pokojowej będzie przez tydzień trzymał ~12,7V. Pytanie w jakiej temperaturze stał i na ile go naładowałeś. Przy podłączeniu nawet z minimalnym poborem napięcie spadnie do 12,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ok 5-10 min aż wszystko się uśpi. Jeśli spadnie do 0,05A lub do 0,1A max to jest to jeszcze wartość do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odczekac 5-10 minut z wloznym czerwonym kablem do akumulatora ? i wtedy zmierzyc ?

bo tak jak pisałem klemy miałem odłączone od rana bo chciałem zobaczyc czy aku sam sie rozładuje, podlaczylem czerwona kleme i sprawdziłem i wyskoczylo 0,28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąłem bezpiecznik z radia, zmierzyłem i wyskakuje ok 2...to sa jakies jaja...daje sobie z tym spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak podłączysz miernik to zamknij ten samochód tak jak byś go zamykał idąc do domu, poczekaj nawet do 30 minut bo tyle czasem potrzeba żeby zobaczyć jaki masz pobór prądu po uśpieniu wszystkiego. Jak poczekasz to wtedy będziesz wiedział co się dzieje. W 3 minuty tego się nie da zrobić i trochę cierpliwości trzeba mieć. A jak brak Ci cierpliwości i umiejętności to zaprowadź auto do elektryka i niech on to zrobi za Ciebie z tym że tam kilka zł będziesz musiał zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak zamocowac te sondy (kable od miernika bo mam zwykłe te igiełki )bo tak to cały czas musiałbym trzymac :)

 

ok zamocowałem za pomoca izolacji :)

 

 

acha ja nigdy samochodu nie zamykam kluczykiem bo mam w domu w garazu, moze o to ?:) nie wiem

 

 

ooo po 10 minutach spadlo do 0,06

 

skacze od 0,04 do 0,07 wiec moze byc czy nie bardzo ?

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 12:25, tomek899 napisał:

tylko jak zamocowac te sondy (kable od miernika bo mam zwykłe te igiełki )bo tak to cały czas musiałbym trzymac :)

 

ok zamocowałem za pomoca izolacji :)

 

 

acha ja nigdy samochodu nie zamykam kluczykiem bo mam w domu w garazu, moze o to ?:) nie wiem

 

 

ooo po 10 minutach spadlo do 0,06

 

skacze od 0,04 do 0,07 wiec moze byc czy nie bardzo ?

OŁ MAJ FAKIN GAT..... Poważnie.....? Serio?........ i że Ci się elektronika nie usypia w aucie powiadasz?.......... to jak go nie zamykasz, to może kołysanki sporóbuj mu śpiewać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...