Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum sprzęgła skrzyni


lukasz s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Mam nietypowy problem ze sprzęgłem w skrzyni 5 biegów,  motor bfb , a mianowicie po wciśnięciu sprzęgła zaczyna mi coś szumieć, trzeć. Nie dzieje się to od razu po wciśnięciu lecz po około 2 -3 sekundach od wciśnięcia. Jak zapnę  bieg i zaczynam ruszać nadal jest szum lecz lekko zmieniony, szumi do puki nie puszcze sprzęgła.  Skrzynia w trakcie jazdy nie wyje, nie znaczy. Tydzień temu wymieniłem kompletne sprzęgło na nowe myśląc, że ten szum to łożysko oporowe lecz nic się nie zmieniło. Koło dwumasowe zostało stare bez oznak zniszczenia.  Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś stare części do ręki? Jesteś pewien, że wszystko za co zapłaciłeś zostało założone? Nieraz już słyszałem o 'mechanikach' którzy brali nowy towar do siebie, a u klienta nie wymieniali dosłownie nic, i naciągali go na kolejne koszta.

Ja miałem taki szum po wymianie sprzęgła, ale to dosłownie przez 1-2 dni było. Mechanik mi powiedział, że musi się czasami ułożyć i przestaje wydawać dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Langista napisał:

Dostałeś stare części do ręki? Jesteś pewien, że wszystko za co zapłaciłeś zostało założone? Nieraz już słyszałem o 'mechanikach' którzy brali nowy towar do siebie, a u klienta nie wymieniali dosłownie nic, i naciągali go na kolejne koszta.

Ja miałem taki szum po wymianie sprzęgła, ale to dosłownie przez 1-2 dni było. Mechanik mi powiedział, że musi się czasami ułożyć i przestaje wydawać dźwięki.

Sam wymieniłem to sprzęgło.  Przed  wymianą i po taki sam szum więc już się nic nie ułoży.

Jeden mechanik podpowiada , iż może być uszkodzone łożysko igiełkowe - prowadzące.  Co Wy na to???

Edytowane przez lukasz s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kiedykolwiek taką nazwę usłyszał, to może i bym wiedział gdzie ono jest.. Bo google też milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było łożysko wału korbowego, nie szumiałoby po wciśnięciu sprzęgła, a cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał:

Gdyby to było łożysko wału korbowego, nie szumiałoby po wciśnięciu sprzęgła, a cały czas.

Łożysko jest chyba w wale korbowym a w tym łożysk i pracuje wałek skrzyni. Nie pracują na nim wał korbowy tylko wałek skrzyni.

Edytowane przez lukasz s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się doszkoliłem i faktycznie może to być to łożysko, ale jeżeli ono pada, to jednocześnie biegi ciężko wchodzą, tez tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od razu tego łożyska nie wymieniłeś. U mnie np to łożysko szumiało przy końcu wciskania sprzęgła i powracało szumienie w  tym  samym miejscu gdy puszczałem sprzęgło.

Biegi u mnie normalnie wchodziły. 

To na pewno będzie to łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MemberA4 napisał:

Szkoda że od razu tego łożyska nie wymieniłeś. U mnie np to łożysko szumiało przy końcu wciskania sprzęgła i powracało szumienie w  tym  samym miejscu gdy puszczałem sprzęgło.

Biegi u mnie normalnie wchodziły. 

To na pewno będzie to łożysko.

Dzięki Kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...