Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Końcówki tłumika


essu335

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, essu335 napisał:

Podrzuci ktoś link z sensownymi końcowymi? :) Takimi 90 mm żeby nie trzeba było dłubać w zderzaku :P

Zajrzyj na stronę MG motorsport. Michał w swojej firmie w Sosnbowcu robi całe wydechy coustomowedo każdego auta. Jakość najwyższa, wejdż w galerię to się przekonasz. Robiłem u niego kompletne wydechy w 330Cd i e92 330d.Polecam choć tanio nie jest.

Zobacz też propozycje naszego BUZZERA , chłopaki robią naprawdę dobre końcówki i nie tylko , np. https://allegro.pl/oferta/koncowka-buzzer-90mm-tuning-audi-vw-bmw-satynowa-7400192799

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co myślicie o tym? youtube

Co prawda zupełnie inny silnik, ale mnie to jara :D

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

Panowie, co myślicie o tym? youtube

Co prawda zupełnie inny silnik, ale mnie to jara :D

Całkiem fajnie gada  ale chciałbym usłyszeć to pod pod obciążeniem / podczas jazdy bo tak zazwyczaj będzie słuchany a nie na postoju depcząc gaz/ .?

To jest full przelot z magnaflow więc może być naprawdę głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

No właśnie i w tym cały problem, ale jakby zamontować klapy sterujące ?

Mogłoby to funkcjonować. Wyślij ten film i propozycję do Michała z MG motorsport , jest szefem tam i na pewno Ci odpowie. Jedno jest pewne ponieważ musiałby to być wydech od kolektora i na dwie strony więc tanio nie będzie . Myślę że od 5 tysi w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to niezły ogień jeżeli to samo dp i końcowe przelot  + program

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa sterująca, na wydechu ,fajna sprawa ,robiłem Jakiś czas temu kompletny wydech do DODGE RAM 5,7 HEMI i zrobiłem ta klapę tak ,że omijała tłumik srodkowy, różnica w głośności była na poziomie 10 decybeli ,jak była zamknięta i środkowy tłumik tłumił ,to było 88,a jak była otwarta i tłumik był omijany i tłumiły  tylko końcowe, to było 98 ,co juz przekraczało normę głośności o 4 decybele:) .Tak więc na codzień klient sobie jeździ na zamkniętej, a jak chce powarczec ,to otwiera ja z pilota ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię to jara, to idź tą drogą, spełniaj marzenia i czerp z tego radość!!!!

Jeżeli masz inny silnik w swoim Audi, niestety, nie oczekuj takiego efektu (nie dot. V8)

3maj się !!!:siema:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz przebadałem temat, i koszt jednej klapy to ok 550 zł (im większa średnica tym droższe) Możliwe że jeszcze w tym roku trafi w mój układzik :D Nie wiem tylko jak potem jest z przeglądem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Tak teraz przebadałem temat, i koszt jednej klapy to ok 550 zł (im większa średnica tym droższe) Możliwe że jeszcze w tym roku trafi w mój układzik :D Nie wiem tylko jak potem jest z przeglądem ?

Aby było nie więcej niż 96 Db  i będzie ok.   ?  https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/3160-policja-zatrzymuje-i-ile-db-moze-sie-wydobywac-z-wydechu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oczywista oczywistość, ale przecież z wydechem nic bym nie montował, a te klapy może dało by się jakoś ukryć. Kwestia taka, czy będzie sprawdzać głośność przy otwartych klapach na przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Żeby nie zakładać juz noweg tematu. Chciałbym założyć końcówki na wzór s4 b7 do a4 b7 avant. Wiem, że na pewno muszę wymienić dokładkę w zderzaku. Pytanie jakich końcówek szukać? Musi to być ori S4 czy mogę kupić coś innego? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie firm, czy linki.

z góry dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 15:52, tomek1192 napisał:

hej,

Żeby nie zakładać juz noweg tematu. Chciałbym założyć końcówki na wzór s4 b7 do a4 b7 avant. Wiem, że na pewno muszę wymienić dokładkę w zderzaku. Pytanie jakich końcówek szukać? Musi to być ori S4 czy mogę kupić coś innego? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie firm, czy linki.

z góry dzieki!

Dyfuzor zderzaka s4 b7 i do tego końcówki ori s4 b7 i będzie jak w oryginale . ? . Na forum ogólnie poleca się firmę ulter , ja tez takowe posiadam i jestem zadowolony . Wygogluj podwójny wydech ulter i wybierz jaki rodzaj Ci spasuje ścięte czy proste . Jak dobrze spasujesz takie ulterki będzie wygglądało malina z dyfuzorem s4 .

Edytowane przez tyskiv6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 12:09, dayd_4 napisał:

Tak wygląda Ulter fi 100 w zderzaku Sline:

20190108-213757.jpg

IMG-20181108-WA0006.jpg

Polecam mój temat : Milltek full przelot 1.8T quattro BEX

Pozdrawiam.

A jakie fi ma być z przodu ?? Widziałem na allegro różne wersje tych końcówek.  Mam AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie końcówy  na focie powyżej są zbyt duże lub za bardzo nisko leżą bo nie pozwalają na ich podwyższenie wyoblenia w dyfuzorze. Zauważ ,że wiecej niż połowa końcówki wystaje po za dyfuzor powinny .Należałoby przerobić wyoblenia wydechu na większe wtedy to by wyglądało a tak przerost formy nad treścią lub jak kto woli dodane na siłę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Wg mnie końcówy  na focie powyżej są zbyt duże lub za bardzo nisko leżą bo nie pozwalają na ich podwyższenie wyoblenia w dyfuzorze. Zauważ ,że wiecej niż połowa końcówki wystaje po za dyfuzor powinny .Należałoby przerobić wyoblenia wydechu na większe wtedy to by wyglądało a tak przerost formy nad treścią lub jak kto woli dodane na siłę .

Racja, zdjęcia były robione od razu po założeniu wydechu, później to poprawiałem kilka razy. Obecnie jest troszkę wyżej, ale mimo wszystko jest to fi 100, więc jest duże i może się komuś nie podobać. Ja też coraz częściej myślę wymienić to na fi 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki by pasowały ale wyoblenia w dyfuzorze na nie trzeba by delikatnie przerobić. To żę duże , to dobrze wyglądają 'poważnie' spasowanie tylko poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

Końcówki 100 mm w B6 pod dyfuzorem S Line wyglądają świetnie, tylko, żeby je odpowiednio dopasować: na równo albo minimalnie wysunięte.

Wtedy jest prima sort ! 

https://www.audi-sport.net/xf/threads/recommend-me-some-exhaust-tips.122700/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam was, czy wymiana samych końcówek podnosi moc o jakieś minimalne wartości?

Pytam bo ostatnio kłóciłem się z kumplem że to bzdura, uświadomcie mnie czy jest jakaś różnica? Mówił o 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...