Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozładowanie akumulatora brak pomysłow


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Juz brakuje pomysłow

rozrusznik sprawdzony - ok
alternator ładuje - ok 14,3

aku podobno dobry - sprawdzony pod obciazeniem itd (centra futura 64 - ma rok czasu)


w stanie spoczynku skacze od 0,05-0,08 (do takiej wartosci spada dopiero po ok 15 minutach - to normalne? )


a po 4 - 5 dniach stania sie rozladowuje ehhh

 

mial ktos taki przypadek ?

 

 

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pobór prądu spada dopiero po czasie to jest ok, bo dopiero po pewnym czasie następuje "uśpienie" modułów.

To że Aku ma rok i już są takie cyrki to niestety powoli staje się normą. Jak masz możliwość to sprawdź jeszcze pojemność akumulatora (jest do tego jakieś urządzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało, jakim prostownikiem go ładowałeś? Ja ostatnio swój wyjąłem roczny, naładowałem i po dwóch dniach miał 12,79V. Aku taniocha Asset, po ostatniej centrze co po gwarancji dawała objawy jak Twój stwierdziłem, że bez sensu kupować droższy aku bo to loteria. Sprawdź jeszcze ładowanie alternatora po przejechaniu się i dobrym rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowali go tam gdzie kupowałem wiec nie wiem, ja jak go sprawdzałem to ładowałem ładowarka ctek to miałem pierwszego dnia ok 12,70, na drugi dzien 12,53... ale mowili ze to norma ...

ładowanie jest ok ok 14.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo mu spadło. Dobrze by było jeszcze gęstość elektrolitu sprawdzić po naładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bezobsługowy wiec go nie sprawdze

i mam dylemat czy odsyłac go na gwarancje czy zawiezc do jakiegos elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać elektrykowi . Po prawidłowym naładowaniu powinien trzymać napięcie. Jeśli nie zapewne ma uszkodzenie wewnętrzne i wtedy gwarancja.

Jeśli zaś trzyma i spada mu po podłączeniu do auta coś w aucie 'kradnie' prąd ewidentnie. Wtedy jest robota dla elektryka 'krok po kroku'.

Widzę że jesteś z kieleckiego , w Lublinie mógłbym pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod naklejką masz pokrywę, nie ma pojedynczych korków tylko górę ściągasz i możesz sprawdzić gęstość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie mi mowili ze po naladowaniu zawsze beda wieksze wartosci, a pozniej spadnie do pewnej granicy i bedzie trzymac, u mnie bylo 12,73, po dwoch dniach ok 12,53

przedwczoraj ładowany, dzis ma 12,40 ... to jest dobra wartosc czy niedoładowany ?

jest na gwarancji wiec nie chce nic ruszac

 

czytałem ze sprawny akumulator ma min 12,5 , a ten moj naładowany pare dni temu ma 12,4.. wiec oddam na gwarancje, jestem ciekaw czy przyjma reklamacje...

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem z uciekajacym pradem. Prąd wyciagalo nie fabryczne radio. Włożylem oryginale audi concert i od tamtej pory jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori, tzn zmieniane z symphony na concert

tylko ze w spoczynku u mnie jest w miare ok. wartosci 0,05, do 0,08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martwic ale bedziesz musial sobie kupiuc nowy akumulator... Gwarancji zapewne nie uznaja - stwierdza, ze akumulator byl niedoladowywany/intensywnie rozladowywany/niesprawna instalacja w samochodzie/itd. Zeby uznali gwarancje musiala by pasc cela. I nie ma tutaj znaczenia producent - taka jest niestety rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem o uznaniu reklamacji to czesto nie uznaja bo pisza ze niewlasciwie eksploatowany..k**wa jak mozna niewlasciwie eksploatowac ?:) rozumiem jeszcze jakbym mial cos z instalacja albo go rozbieral, ale tak ?

zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...