Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwiek ze skrzyni i opoznienie w ruszaniu na D


bomer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b8 2.0tfsi w skrzyni s-tronic od jakiegos czasu mam problem z dziwnym dźwiękiem ze skrzyni przypomina on przelewanie oleju, jest on nawet słyszalny po uruchomieniu samochodu (zimnego czyli stal kilka dni w garażu) na trybie P jak również na innych biegach,kiedy dodaje gazu lub ruszam do tego dochodzi problem ze samochód już po paru minutach jazdy ma problem z ruszaniem na D i tylko na tym, mniej więcej wygląda to tak zatrzymuje sie na jakimś delikatnym wzniesieniu na światłach po czym chce ruszyć puszczam hamulec i dodaje gazu i w tym momencie auto stoi w miejscu przez max 3s obroty ok 3tys i w momencie strzela do przodu (muszę mu dodawać gazu ponieważ nie robiąc tego mogę sobie stać ile tylko będę chciał auto wgl nie ruszy) towarzyszy temu ten dziwny dźwięk oleju dzieje się również podobnie na równym terenie tylko auto po puszczeniu hamulca rusza do 3km/h po czym jak dodam gazu słyszę ten dźwięk oleju. Samochód podczas jazdy i zmiany biegów nie szarpie ani nic nawet nie słychać tego oleju,problem pojawia sie tylko podczas ruszania. Czy miał ktoś z was podobny problem i wie co trzeba zrobić?                                                                                                                       

 

PS. Przepraszam ze pisze o tym problemie ale malo co zam sie na samochodach a szczególnie na tych z automatami ale wydaje mi sie ze to co opisuje nie jest normalne i zanim pojadę do specjalisty wole zaczerpnąć wiedzy od kogos kto może juz miał ten problem i może mi powiedzieć co i jak, ponieważ może to być jakaś błahostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kod skrzyni z ksiazki serwisowej lub wlepki. Ciezko stwierdzic i podrzucac jakies pomysly bez podstawowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 11:29, letallec napisał:

Podaj kod skrzyni z ksiazki serwisowej lub wlepki. Ciezko stwierdzic i podrzucac jakies pomysly bez podstawowych informacji.

A co ma do tego kod skrzyni. Stronik jak każdy inny. Ale przebieg, ostatnia wymiana oleju czy coś było już robione mógł byś napisać. Trzeba zacząć od sprawdzenia poziomu oleju i adaptacji. Ale obstawiam mechatronike i nie chodzi mi o zestaw naprawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, klucha11 napisał:

A co ma do tego kod skrzyni. Stronik jak każdy inny. Ale przebieg, ostatnia wymiana oleju czy coś było już robione mógł byś napisać. Trzeba zacząć od sprawdzenia poziomu oleju i adaptacji. Ale obstawiam mechatronike i nie chodzi mi o zestaw naprawczy

Pytasz czy stwierdzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...